Beylerbeyi bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Beylerbeyi Aktiviteleri

Beylerbeyi, şehrin ortasında huzur dolu bir kaçış noktası arayanları bekliyor…Beylerbeyi Görülecek Yerler - Beylerbeyi En İyi 10 Yapılacak Şey

Beylerbeyi, şehrin ortasında huzur dolu bir kaçış noktası arayanları bekliyor…
Üsküdar’a bağlı semtlerden biri olan Beylerbeyi’nde yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Semtin simgesi haline gelmiş olan ve Osmanlı’dan günümüze kalmış en önemli miraslardan biri olan Beylerbeyi Sarayı’nı gezin. Boğazın kıyısında, Boğaziçi Köprüsü’nün ayağında yer alan saray büyük bir bahçe içinde yer alıyor. Kompleks bir yapı olan sarayda, saray binasının dışında gezebileceğiniz köşkler, sergi alanları, havuzlar yer alıyor.

Beylerbeyi eski bir yerleşim yeri olduğundan görüp gezebileceğiniz başka tarihi yapılar da var. Bunlar; Beylerbeyi Camii, Beylerbeyi Hamamı, Bizans sarnıçları, tarihi sur kalıntıları ve semtin dört bir köşesinde yer alan tarihi ahşap binalardır.

Beylerbeyi’nde yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biri de iskele meydanına inip buradaki sevimli kafelerde bir kahve molası vermek ya da boğazdan çıkan en taze balık ve deniz ürünlerini tadabileceğiniz balık restoranlarında yemek yemek.

Yine iskele meydanında bulunan küçük dükkanları gezebilir, kendinize ya da sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Beylerbeyi’nde semtin ruhunu en iyi yaşayabileceğiniz yerler ara sokaklar. Tepelere doğru çıkan bu dar ve kıvrımlı sokaklarda yürüyüşler yapabilir, semti keşfedebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın