Beylerbeyi Gezilecek Yerler

Boğaziçi’nin sakin ve huzur dolu semti Beylerbeyi şehrin içinde yer alan bir kaçış noktası…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Beylerbeyi Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Beylerbeyi Hamamı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Beylerbeyi Camii"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Beylerbeyi Gezilecek Yerler

Boğaziçi'nin sakin ve huzur dolu semti Beylerbeyi şehrin içinde yer alan bir kaçış noktası…

Beylerbeyi, çok eski bir yerleşim bölgesi olmasına rağmen, özellikle Bizans döneminden kalma tarihi yapılar günümüze ulaşamamıştır. Ancak semtin sokakları arasında tarihi sur kalıntıları ve tepelere doğru yayılmış olan Bizans sarnıçlarını görmek mümkündür. Semtte görmezini tavsiye ettiğimiz diğer yerler ise şöyle:

Beylerbeyi Sarayı: Semtin simgesi haline gelmiş olan Beylerbeyi Sarayı Osmanlı'dan günümüze kalan en önemli yapılar arasındadır. Deniz kenarında, rıhtım üzerine kurulu olan saray Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır ve çok geniş bir bahçe içinde yer almaktadır.

Beylerbeyi Camii: Osmanlı döneminde, I. Abdülhamit tarafından 1778 yılında annesi adına yaptırılmıştır. 1969 ve 1983 yıllarında restorasyondan geçen cami Barok üsluba sahiptir.

Beylerbeyi Hamamı: Osmanlı döneminden kalan hamam Beylerbeyi'nde görebileceğiniz tarihi yapılar arasında yer alıyor. Hamam, Beylerbeyi Camii'nin güneyinde, Yalıboyu Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Beylerbeyi İskelesi: Semtin en güzel yeri olan iskele ve iskele meydanı semtte mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden. Boğaz'ın muhteşem manzarasına sahip bu meydanda yer alan sevimli kafe ve balık restoranları ile iskeleyi mutlaka görün.

Bu yapıların dışında Beylerbeyi'nde görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de semtin ara sokaklarıdır. Sahilden başlayıp tepelere doğru çıkan bu sokaklarda göreceğiniz ahşap evler ve yapılar size Beylerbeyi'nin geçmişini anlatacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın