Barbun Alaçatı

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı
  • 1001 Sok. No:5

Barbun Alaçatı

Barbun Alaçatı'daki Odak Noktamız

Yerel üreticinin özenle yetiştirdiği ve Ege mutfağına sunduğu yöresel malzemeleri, klasik yöntemlerin üzerine yaratıcı gastronomik yöntemleri de ilave ederek geliştirmek, bu kırsal mutfağın ve malzemelerin sınırlarını modernleştirerek genişletmektir.

En az ilk odak noktamız kadar önem verdiğimiz diğer bir unsur ise, doğaya uzun bir süredir yabancılaşmış ruhumuzu, tabaklarımızda sunduğumuz, yenilebilir çiçekler, toprak, yabani baharatlar ve doğanın tam kalbinden özenle toplanmış dokular ile doğaya yeniden yakınlaşarak tebessüm etmenizi sağlamaktır.

Tabaklarımızdaki yerel tatlara global dokunuşlar ekleyebilmek için, yerel üreticimizin taze mahsüllerini, havyar, deniz tarağı, trüf, foie-gras gibi Dünya Mutfağında önemli yeri olan malzemeler ile harmanladık.

Tüm bu tatların harmanlanması sürecindeki esas mücadelemiz dünya mutfağından aldığımız bu malzemelerin, yerel tatlarımızın önüne geçmeden tatların parlamasına yardımcı olmalarını sağlamaktı.

Bahçeden, Karadan ve Denizden olmak üzere 3 ayrı hikayeden oluşan menümüzdeki tüm tütsüleme, dinlendirme, marinasyon, sos oluşturma safhalarını kendimiz hazırlarken yenilikçi mutfak anlayışına önem veren bir restaurant olarak görsel sunumlara da tat kadar önem verdik.

Barbun Alaçatı'da yerel tatları yeniden keşfetmek, bu tatlar üzerinde düşünerek yeniden tasarlamak ve sizlerin beğenisine sunmak bizim için bir yaşam heyecanı olsa da, ana tatlara olan odağımızı kaybetmeden, basit ile karmaşık arasındaki bağı kuvvetlendirmek, bu deneyimi yormadan şaşırtmak üzerine kurmak temel kuralımız oldu.

Tüm bu değerlerin yansımasını, bu heyecan ve aşkımızı menümüzdeki tüm tabak komposizyonlarında ve sunumlarında derinden hissedeceğinize inanıyoruz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller