Balmumcu bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Balmumcu Aktiviteleri

Yıldız ve Zincirlikuyu semtleri arasında yer alan Balmumcu, Beşiktaş’ın plazaları, otelleri ve yoğun trafiği ile bilinen semtlerinden biridir.Balmumcu Aktiviteleri

Yıldız ve Zincirlikuyu semtleri arasında yer alan Balmumcu, Beşiktaş’ın plazaları, otelleri ve yoğun trafiği ile bilinen semtlerinden biridir.
Boğaziçi Köprüsü’nün Avrupa yakası tarafındaki ilk girişlerinden, Yıldız ile Zincirlikuyu semtleri arasında yer alan Balmumcu, Beşiktaş’ın en hareketli bölgelerinden biridir.

Özellikle çalışma saatlerinde nüfusu oldukça artan İstanbul Balmumcu 5 yıldızlı otelleri, plazaları, iş merkezleri ile bilinmektedir. Balmumcu aynı zamanda Beşiktaş, Gayrettepe, Mecidiyeköy, Levent, Zincirlikuyu gibi semtler arasında da çok önemli bir kavşak noktasıdır.

Balmumcu geziniz esnasında yapabileceğiniz şeyler şöyle:

Semtte yer alan 5 yıldızlı otellerin rooflarına çıkıp eşsiz İstanbul manzarası eşliğinde içkinizi yudumlayabilir veya keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

Beşiktaş Balmumcu yoğun bir iş yeri bölgesi olduğundan semtte pek çok kafe ve restoran bulunmaktadır. Bu mekanları keşfedebilirsiniz.

Kısa bir yürüyüşle Beşiktaş’a inip çarşıyı gezebilir, deniz kenarında yer alan kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Dilerseniz Balmumcu’ya oldukça yakın olan Ortaköy’e, Levent’e, Şişli’ye veya Taksim’e geçebilir, gezinize bu semtlerde devam edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar