Balıkesir Merkez Görülecek Yerler

Balıkesir’in en hareketli bölgesi olan Balıkesir Merkez, sosyal yaşantının en yoğun hissedildiği yer olarak dikkat çekiyor…Balıkesir Merkez Görülecek Yerler - Balıkesir Merkez En İyi 10 Yapılacak Şey

Balıkesir'in en hareketli bölgesi olan Balıkesir Merkez, sosyal yaşantının en yoğun hissedildiği yer olarak dikkat çekiyor…
Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla Balıkesir Merkez'de yapılacak pek çok şey bulunuyor. Özellikle çocuklu aileler bu anlamda Balıkesir Merkez'i tercih edebilirler. Balıkesir Merkez'de yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Balıkesir Merkez, pek çok şehir merkezinin aksine, ziyaretçilerine piknik yapma imkanı tanıyan nadir bölgelerden biri. Özellikle Değirmen Boğazı Piknik Alanı ve Necati Sezgin Piknik Alanı'nı tercih edebilirsiniz. İçerisinde gazinolar, kafeteryalar, çocuk oyun alanları ve birçok ağaç türü bulunan bu piknik alanlarında, sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Tüm şehre hakim bir yerde bulunan Çamlık, hem dinlenmek, hem piknik yapmak hem de Balıkesir'in eşsiz manzarasını seyretmek için harika bir yerdir. Balıkesir Merkez'e gelmişken, Çamlık'ta gün batımını mutlaka seyretmelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra Balıkesir Merkez'de bulunan tarihi mekanları da mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın