Balıkesir feribot saatleri ve seferleri.

Balıkesir Feribot Seferleri

Mavi ile yeşilin hakim olduğu doğal güzellikleri ve birbirinden sevimli sahil kasabaları ile Balıkesir, deniz taşımacılığının en yoğun olduğu şehirlerimizden biri…

Balıkesir Feribot Seferleri

Mavi ile yeşilin hakim olduğu doğal güzellikleri ve birbirinden sevimli sahil kasabaları ile Balıkesir, deniz taşımacılığının en yoğun olduğu şehirlerimizden biri…
Hem Ege hem de Marmara Bölgesi'nde toprakları olan Balıkesir'in, kuzeyde Marmara Denizi'ne, güneyde ise Ege Denizi'ne kıyısı bulunuyor. M.Ö. 3000 yıllarına uzanan tarihi ile Balıkesir, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Marmara Bölgesi'nde yer alması ve İstanbul'a oldukça yakın bir konumda bulunmasından dolayı Balıkesir, Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. Turizm açısından da fazlasıyla büyük bir potansiyele sahip olan Balıkesir, ülkemizin en bilinen tatil beldelerine ev sahipliği yapıyor.

Dört mevsim boyunca yüz binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Balıkesir, deniz taşımacılığı açısından da oldukça önemli bir yere sahip. Bu anlamda özellikle yaz aylarında bir hayli artış gösteriyor Balıkesir feribot seferleri.

Balıkesir feribot seferleri, İstanbul, Çanakkale ve İzmir şehirlerine gerçekleştiriliyor. Başta Bandırma olmak üzere, yaz aylarında Erdek, Marmara Adası ve Avşa Adası'na da seferler düzenleniyor. Deniz otobüsü ve arabalı vapur şeklinde faaliyet gösteren Bandırma feribot seferleri, genellikle İDO ve Gestaş şirketleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Balıkesir feribot seferleri için ücret tarifleri ise gidilecek tarihe ve biletin alındığı tarihe göre değişkenlik gösteriyor. Öğrenci, 65 yaş üstü, çocuk indirimi gibi çeşitli tarifeler de mevcut. Ayrıca önceden alınan biletlerde kimi zaman promosyon da yakalamak da mümkün.

Balıkesir feribot seferleri, yaya ve araçlı yolcular için son derece uygun. Ücret tarifeleri hakkında detaylı bilgi edinmek için İDO ve Gestaş'ın internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Balıkesir için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Balıkesir otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın