Ayvalık Merkez Gezilecek Yerler

Ayvalık Merkez’de gezilecek yerlerini hem doğal güzellikleri hem de tarihi mekanları oluşturur.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ayvalık Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ayvalık Merkez Tarihi Mekanlar

Ayvalık Merkez'de gezilecek yerlerini hem doğal güzellikleri hem de tarihi mekanları oluşturur.

Ayvalık Merkez'de görmenizi önerdiğimiz ilk yerlerden biri Saatli Camii'dir. Saatli Camii, kilise olarak inşa edilmiştir. Kilise iken Agios Yannis ismini taşımaktaydı. 1928 yılından bu yana ise cami olarak hizmet vermeye başlamıştır. Mimarisiyle göz dolduran bir yapı olduğu için ziyaret noktalarınız arasında kesinlikle Saatli Camii olmalı.

Ayvalık Merkez'in bir diğer tarihi mekanı ise Hamidiye Camii'dir. Sakarya Mahallesi'nde bulunan Hamidiye Camii, bölgenin tarihsel değeri gözler önüne seren yapıların başında gelir. 19. yüzyıl eseri olan cami, Sultan II. Abdülhamit'in isteği üzerine yapılmıştır.

Ayvalık Merkez'e yakın olan gezilecek alanlara da kısa bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Ayvalık'ın 23 küçük adasından biri olan Cunda Adası'nın sessiz ve sakin doğasıyla görenlerin hayranlığını kazanmaktadır. huzurlu ve sakin atmosferinde gelen her misafirini ağırlayan Cunda Adası, Ayvalık Merkez'e 9 kilometre uzaklıktadır. Arnavut kaldırımlarıyla, balık lokantalarıyla ve benzersiz doğasıyla sizlere keyifli bir gezi sunacak.

Sarımsaklı bölgesine gidip Şeytan Sofrası'nı keşfetmek tatilinizin en keyifli gezileriniz arasında olabilir. Şeytan Sofrası, özellikle gün batımının en güzel izlendiği noktalardan biridir. Üzerinde şeytanın ayak izinin olduğuna inanılan bölge, yoğun bir ziyaretçi potansiyeline sahiptir. Şeytan Sofrası'nı gezerken fotoğraf makinizi yanınızda muhakkak bulundurun.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Saatli Camii
Saatli Camii
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye
Çok mükemmel bir cami

-

Ben Konya'dan geldim, 3 sefer ziyaret ettim. Çok mükemmel bir cami burası. Ayvalık Merkez Camisi olarak mı geçiyor. Hafız Uğur Ayvaz burada mı görevli? Saygılar.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)