Amasra Ağlayan Ağaç

  • Bartın / Amasra

Amasra Ağlayan Ağaç

Amasra Boztepe'de bulunan ve içerisinde yer aldığı çay bahçesine de ismini veren Amasra Ağlayan Ağaç, bölgede hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerin başında gelmektedir. Ağaç denizden ve havadan aldığı nemi bünyesinde tutan bir selvi ağacı olup, ilkbahar ve sonbahar aylarında yağmur damlası olarak geri vermektedir. Bu nedenle baharda bambaşka bir güzelliğe bürünen Amasra Ağlayan Ağaç, her yönüyle seyahat planına dahil edilmeyi fazlasıyla hak etmektedir. Bu selvi ağacının yaşının ise 300 ile 350 olduğu tahmin edilmektedir.

Amasra Ağlayan Ağaç'ın bulunduğu tepe ve dolayısıyla çay bahçesi ise muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Burada çayınızı yudumlarken Tavşan Adası, Atatürk Tepesi ve Büyük Limanı seyre dalabilir, deniz manzarası sayesinde bütün stresinizden bir anda uzaklaşabilirsiniz. Tam karşınızda yer alan ve tavşanlara ev sahipliği yapan Tavşan Adası'nı izlemek için çay bahçesinden dürbün kiralamak da mümkündür. Dönüş yolunda kurdukları standlarda el emeği ürünler ve birbirinden lezzetli yiyecekler satan yerli teyzelerin hazırladığı reçel ve bal gibi ürünlerden satın alabilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
idilmeye gerek olan bir yer değil
3

-

Bugün oradaydım, ağacın bir esprisi yok. Ticari amaçlı bir söylenti gibi geldi bize. Gidilmeye gerek olan bir yer değil. Oradan deniz manzarası güzel fakat denize alışık kişilere tat vermez. Öyle çok güzel bir manzara da yok, deniz uzakta, kayalar gözüküyor.

2
Amasra Ağlayan Ağaç
10

-

Ağacın damladığı günlere hiç denk gelemedim. Zaten ağaçta bir numara yok, manzara çok güzel sadece.