Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tekne Turu
Dalış Turu
Tekne-Yat

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Amasra Aktiviteleri

Amasra civarında yapılacak 5 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Amasra Yelken Kulübü
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bartın
Amasrada Dalış Yerleri
Dalış Turu
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bartın

5 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Amasra Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Tarihi değerleri, lezzetli mutfağı, meşhur salatası ve Karadeniz kıyısında oluşu ile her mevsim tercih edilen turistik şehir Amasra.

Amasra, Batı Karadeniz'de, konumu ile İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerin tam ortasında yer alması, ulaşımının kolay oluşu, konaklama, yeme-içme gibi ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak tesislere sahip olması ile her yıl artarak büyüyen ziyaret trafiği almaktadır.

Ziyaretçileri Amasra'ya çeken bir çok neden vardır. Kimi hafta sonu soluklanmak, kimisi ailesi ile yaz tatilini geçirmek, kimisi tarihi yapılarını incelemek için tercih eder Amasra'yı. İllaki sizleri de cezbedecek bir ayrıntısı olan Amasra'da gezilecek yerler ve yapılacak şeyler şöyledir;.

Amasra konumu ile geçmişte bir çok medeniyetin yaşamak istediği, uğruna savaşlar yapılmış bir kent olmuştur.

Bu kentte geçmişin izlerini taşıyan, Amasra gezisinde görülecek ve geçmişe kısa bir yolculuk yapılacak tarihi yapılar şöyledir; Amasra Kemere Köprüsü, Amasra Küçük Kilise, Amasra Edhem Ağa Konağı, Amasra Kalesi, Amasra Cenova Şatosu, Amasra Kemerdere Köprüsü, Amasra Kuşkayası Yol Anıtı.

Amasra gezinizde, şehri kuşbakışı izleyip, gezinize kısa bir mola verip soluklanabileceğiniz, çayınızı keyifle yudumlayacağınız yerleri şöyledir; Amasra Bakacak Mevkii, Amasra Boztepe.

Amasra'nın tarihi değerleri dışında gezip, görebileceğiniz doğal güzellikleri şöyledir; Amasra Ağlayan Ağaç, Amasra Delikli Şili, Amasra Gürcüoluk Mağarası.

Amasra'nın tarihi ve doğal güzelliklerini dolaştıktan sonra, alışveriş, hediyelik eşya için Amasra Galla Pazarı, Amasra Çekiciler Çarşısı'nda yörede yapılmış bir çok hediyelik eşyayı inceleyip, keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Çarşıda dolaşıldıktan sonra yemek için deniz kıyısında olmasından ötürü Amasra'da ilk seçenek balıkdır. Balık sevmiyorsanız, size hitap edecek küçük büyük bir çok lokanta, restoran bulunmaktadır. Mevsime göre balığın en tazesi ve lezzetlisinin masanıza geleceği kesindir. Balığın yanında Amasra'dan döndükten sonra hafızanızda büyük yer edecek Amasra Salatası'nı kesinlikle sipariş edin.

Salata sipariş ederken kaç kişiyseniz, kişi sayısının yarısı kadar sipariş vermenizi tavsiye ederim, burada özellikle salatalar epey büyük porsiyon hazırlanıyor.

Amasra'ya havalar sıcakken gitmişseniz, tabiki plaj ve denizden faydalanmak isteyeceksiniz. Amasra kıyısında denize girilen yer, özellikle yazın ortasında gitmişseniz çok kalabalık oluyor.Amasra dışında İnkumu, Çakraz, Bozköy Kumsalı ve Akkonak Plajı'nda alternatif yerler olarak denize girebilirsiniz. Dalış meraklıları için bir Saroz gibi yoğun olmasada Çakraz ve Tarlaağzı mevkii bu iş için oldukça uygun.

Amasra Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amasra için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Amasra için ailelere uygun aktiviteler : Amasrada Dalış Yerleri, Bartın'da Trekking, Amasra Tekne Turu, Amasra konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Amasra için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Amasra için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Amasrada Dalış Yerleri, Bartın'da Trekking, Amasra Tekne Turu, Amasra konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Amasra için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Amasra için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Amasrada Dalış Yerleri, Bartın'da Trekking, Amasra Tekne Turu, Amasra konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Amasra için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Amasra için çiftlere uygun aktiviteler : Amasrada Dalış Yerleri, Bartın'da Trekking, Amasra Tekne Turu, Amasra konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Amasra için aktiviteler nelerdir?
Amasra için aktiviteler : Amasrada Dalış Yerleri, Bartın'da Trekking, Amasra Tekne Turu, Amasra konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.