Amasra bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Amasra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Tarihi eserlerin ve doğal güzelliklerin koyun koyuna olduğu Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin kapısını açık tutmaya çalışan insanların yaşadığı huzur dolu bir yerdir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Amasra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 29 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Gürcüoluk Mağarası

"Çok güzel bir yer"

"Pişman olursunuz"

5.3

Misafir yorumu

4 yorum

Amasra Plajı

"Sokaklar pislik içerisinde"

"Belediye yönetimi sıfır"

3.0

Misafir yorumu

3 yorum

Güzelcehisar Koyu

"Bazı işletmeler sizi pişman edebilir"

"Hayal kırıklığına uğradım"

4.3

Misafir yorumu

3 yorum

Amasra Müzesi

"Güzel bir müze"

"Gezmeye izin vermediği yer"

4.5

Misafir yorumu

2 yorum

Amasra Ağlayan Ağaç

"idilmeye gerek olan bir yer değil"

"Amasra Ağlayan Ağaç"

6.5

Misafir yorumu

2 yorum

Amasra Çekiciler Çarşısı

"Hiçbir özellik göremedim"

"Çok şirin bir çarşı"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Amasra Kemerdere Köprüsü

"amasra kemerdere koprusu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Amasra Bakacak Mevkii

"Görülmesi gereken bir manzara"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Amasra Galla Pazarı

"Kadınların satış yaptığı bir pazar"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kuş Kayası Yol Anıtı

"Tarihe saygı burada yok"

3.0

Misafir yorumu

1 yorum

Amasra Tarihi Mekanlar

Tarihi eserlerin ve doğal güzelliklerin koyun koyuna olduğu Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin kapısını açık tutmaya çalışan insanların yaşadığı huzur dolu bir yerdir.
Bartın'a 17 kilometre mesafede olan Amasra, iki koylu, beş tepeli bir yarımada biçiminde kurulmuştur. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Amasra, Karadeniz'in sanki ‘seni ben yetiştirdim' diyerek ana karadan koparıp almak istediği üzüm salkımı gibidir. Karadeniz Yat Rallisi'ne liman olarak ev sahipliği yapan bu şirin ilçede yat ve teknelerin güvenli bir şekilde barınabileceği limanlar mevcuttur. Tarihi eserlerin ve doğal güzelliklerin koyun koyuna olduğu Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin kapısını açık tutmaya çalışan insanların yaşadığı huzur dolu bir yerdir.

Tarihi Kalıntılar: Her ne kadar doğal güzellikleri ile dikkat çekip, adını duyursa da köklü bir geçmişe sahiptir Amasra ve birçok tarihi değere ev sahipliği yapar. Amasra Müzesi, Amasra Kalesi, Osmanlı Hamamı, Bedesten Anıtı, Küçük Kilise, Direkli Kaya, Kuş Kayası Yol Anıtı, Cenova Şatosu ve Bartın Fatih Camii'dir.

Çarşılar: Amasra Galla Pazarı ve Amasra Çekiciler Çarşısı alışveriş için uygun seçenekler sunar ziyaretçilerine. Amasra'ya özgü kıyafet, hediyelik eşya ve yöresel tatların satıldığı pazarda alışveriş yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Özellikle Çekiciler Çarşısı'nda ahşap işçiliğinin nadide ürünleri görüp, almadan duramayacaksınız.

Mesire Yerleri ve Plajlar: Tarihi eserleri gezip, çarşılarda alışveriş yaptıktan sonra biraz soluklanmak, doğa ile iç içe olmak, piknik yapmak ya da denize girmek istiyorsanız da seçenekler sunar Amasra. Göldere Şelalesi, Amasra Feneri, Bakacak Mevkii, Boztepe ve Amasra Plajı'dır.

Mağara ve Kiliseler: Bu şirin ilçede uzun bir gezi listesi bekliyor sizleri. Gürcüoluk Mağarası, Amasra Küçük Kilise de gezi listenize eklemenizi, önerdiğimiz yerler arasında geliyor.

25 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
25
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer kendim oranın köyündenim yolları yapıldı yakında faaliyete geçecek yolu çok güzel konum ile gelinebelir

25
Bazı işletmeler sizi pişman edebilir
1

-

Görülmesi gereken muteşem doğal güzelliği olan güzelcehisar lav sütunlarini görün ve gidin.zira oradaki bazı işletmeler sizi geldiğinize pişman edebilir karavanla 1 gece için park ücreti 70 tl istediler.giderken muhakkak yanınızda su ve yiyecek alın.aç kalmayın.

25
Pişman olursunuz
1

-

GITMEYE DEĞMEYECEK KADAR UZAK. Bakımsız ve hiçbir özelliği yok. Sakin vakit ayırmanın. Pişman olursunuz. Doğa yürüyüşü bile değil.

25
Hayal kırıklığına uğradım
2

-

Sırf meraktan dolayı güzelcehisara geldik...ancak hayal kırıklığına uğradım..doğal olarak çok güzel bir yer olabilir ama beş para etmez.3-5 kişi sahili parsellemiş.yer parası almayı biliyorlar ama her yer pislik içinde..su yok..çeşme yok . 5 lt suya 10tl duş 5tl WC 2.5tl...ama her yer çöp...hiç tavsiye etmem.

25
Kadınların satış yaptığı bir pazar
8

-

Galla pazarı Amasra değil Bartın merkezde kurulan bir pazar. Salı ve cuma günleri Bartın köylülerinin getirdiği, ürettiği türlü ürünlerle kadınların satış yaptığı bir pazar. Kadınlar ifadesi halk ağzında galla olarak söylendiği için pazarın adı buradan geliyor.

25
Hiçbir özellik göremedim
5

-

Amasra'yı ilk kez geçen hafta ziyaret etme imkanı buldum. Fatih Sultan Mehmet, asırlar önce ne kadar haklıymış. Her yeri bir doğa harikası. Ancak Çekiciler Çarşısı hayal kırıklığı yarattı. Hiçbir özellik göremedim.

25
Muazzam bir doğa harikası
8

-

Hiç üşenmeyip merkezden 12 km uzaklıkta olan mağaraya gittik. Navigasyon neticesinde vardığımız yerde sadece bir tabela ve boş bir düzlük. Etrafı biraz dolaştık ama mağarayı bulmak nafile, Allah'tan domuz avlayan birkaç arkadaşa rastladık da o kadar yolu boşuna gelmek durumunda kalmadık. Sağ olsunlar mağarayı tarif ettiler de görebildik. Muazzam bir doğa harikası... Elinize mağaraya girmek için güçlü bir fener almay.. Devamını Göster

25
1,5 km yürüyüşten sonra kaleye ulaşabilirsiniz
1

-

Öncelikle Güzelcehisar, Amasra'ya bağlı değildir ve Amasra ile ters istikametlerde yer almaktadır. Bartın iline bağlı Güzelcehisar Köyü, Bartın Nehri'nin batısında, Karadeniz kıyısındaki küçük bir yerleşimdir. Aracınızı Güzelcehisar Camii yakınlarına park edip patika bir yoldan 1,5 km yürüyüşten sonra kaleye ulaşabilirsiniz.

25
idilmeye gerek olan bir yer değil
3

-

Bugün oradaydım, ağacın bir esprisi yok. Ticari amaçlı bir söylenti gibi geldi bize. Gidilmeye gerek olan bir yer değil. Oradan deniz manzarası güzel fakat denize alışık kişilere tat vermez. Öyle çok güzel bir manzara da yok, deniz uzakta, kayalar gözüküyor.

25
Güzel bir müze
7

-

Tarihin farklı dönemlerine ait birçok nesnenin bulunduğu güzel bir müze. Gezin.

25
Sokaklar pislik içerisinde
6

-

Selam ben ilk defa merakımdan gitmiştim Amasra'ya. Gitmez olaydım. Öncelikle sahilden bahsetmek istiyorum. Bir sahil bu kadar mı rezil ve pislik içerisinde olur? Belediye çalışması ve ilgisi sıfır. Lokantacılar müşteri kapma peşinde. Sanki kendimi otogarda hissettim. Sokaklar pislik içerisinde. Sahil çöp, köpekler ve yosunlar içerisinde. Her tarafı baliciler kapmış. Otopark yapmışlar. Herkese sesleniyorum. Türkiye'd.. Devamını Göster

25
Tarihe saygı burada yok
3

-

Her zaman olduğu gibi yine bizim milletimiz elinden geleni yapmış ve bir tarihi eseri de mahvetme görevini başarıyla yerine getirmiştir. Kuş kayası yol anıtı bakımsız olduğu her halinden belli oluyor, girişte anıtın yan taraflarındaki izler biri veya birilerinin tarihi eser hazine, vs. aramak için hilti ile bir çalışma yaptıkları aşikar. Anıtın içerisindeki kalp içerisinde yazılmış erkek-kız isimleri ve özlü sözler .. Devamını Göster

25
Belediye yönetimi sıfır
1

-

Tam anlamıyla rezalet. Ne evleri ev, ne sokakları sokak, belediye yönetimi sıfır. İnsanlar para kazanmanın derdine düşmüş, ortalığı pislik götürüyor. Ev kiralıyorsun, evler rezalet. Kesinlikle gelinmemesi gereken bir yer, yaptın bir hata, geldin, sakın sakın konaklama yapmayın, paranıza yazık...

25
Ölüdeniz tadında
10

-

Sadece adı Karadeniz olan Ölüdeniz tadında harika bir yer. Umarım doğal kalır.

25
Denizi öğlene kadar güzel
4

-

Denize öğleye kadar girebilirsiniz. 12'den sonra büyü bozuluyor. Limanda mısır satanların pislikleri, tekne turu yapan teknelerin pislikleri ve denizdeki otsu bitkilerin arasında yüzmeye çalışırsınız. Bir de şu sahilde yüzme bilmeyen, sırf bayanları dikizlemeye gelenlere de bir çare bulsanız iyi olur Amasra Belediyesi.

25
Görülmesi gereken bir manzara
10

-

Görülmesi gereken bir manzara var. Harika.

25
Issız bir yer
10

-

Kanatlı Koyu ile şelale arası söylenildiği gibi 10 dakika veya 3 km değildir. Nereden bakarsan 10 km ve 10 km yarım saat sürmekte. Issız bir yer olduğu için arkadaş grubuyla gitmenizi öneririm.

25
Tabelası bile yok
2

-

Türkiye'de gezilip gidilmeyecek tek yer burası. Yolları yok, ağaç, diken, ayı dışkısından geç, uğraş, in. Tabelası bile yok. Saatlerce ara, in. Işık yok, bir şey yok. İğrenç bir mekan. Bir daha mı, bir daha Amasra mı? Hayatının hatasını yapmasın kimse. Evi tutup parasını vermemiş olsaydık direk eve dönerdim.

25
Çok şirin bir çarşı
6

-

Şu an burada tatildeyiz. Çok şirin bir çarşı. Amasra'ya ilk defa geldim, küçükmüş ama güzel bir yer.

25
Gezmeye izin vermediği yer
2

-

Açık olduğu halde çalışanın bize gezmeye izin vermediği yer.

25
Günbatımı çok keyifliydi
10

-

Eylülde geldiğimiz bu yerde çok güzel anılarımız oldu. Direkli Kaya'dan günbatımı çok keyifliydi. Ayrıca o yakadaki balıkçılarda çok güzel zaman geçirdik. Özellikle tarihi yapıları seviyorsanız beğeneceğiniz yerler var. 2 gün Amasra için ideal. İnsanlar çok misafirperver. Bir sürü apart ve butik oteller mevcut, ancak buraya geliyorsanız deniz manzaralı bir oda için önceden rezervasyon yapmanız gerekecektir.

25
Denizi çok kirli
2

-

Karadeniz gezimizin son noktası olan Amasra'ya gittik, gitmez olaydık. Denizi çok kirli. Şiddetle tavsiye etmiyorum. İşletme ruhu yok. Otellerin birçoğu berbat. Bir tek meşhur Amasra salatasını beğendik. İçinde 28 çeşit yeşillik ve turşunun olduğu söyleniyor, gayet şık ve lezzetli. Yüzmek için tavsiyem Bozköy'e g.. Devamını Göster

25
amasra kemerdere koprusu
10

-

Amasralı'yım ama bu köprü nerede bilmiyorum. Cevizlik Vadisi'nde 3 km mesafe filan. Ben dağ taş her yeri dolaştım buraya denk gelmedim.

25
Bartın Fatih Camii
10

-

Mekanlarını anladık da, doğal güzellikleri nerede?

25
Amasra Ağlayan Ağaç
10

-

Ağacın damladığı günlere hiç denk gelemedim. Zaten ağaçta bir numara yok, manzara çok güzel sadece.