Amasra bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Amasra Restoranları

Amasra tarihi ve turistik açıdan olduğu kadar yemek yenilecek restoranları ile de tatilcilerin gözdesi...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Amasra Restoranları ve Yemek Yenilecek Yerler

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çeşm-i Cihan Restaurant

"Memnun kaldım"

"Müşteriye doymuş"

2.5

Misafir yorumu

16 yorum

Amasra Canlı Balık Restaurant

"Çok güzel bir denizi var"

6.5

Misafir yorumu

9 yorum

Mavi Yeşil Balık Restaurant

"Balıkları ve servisini beğendim"

5.2

Misafir yorumu

5 yorum

Amasra Sahil Balık Restoran

"Masa konusunda sıkıntı yaşadım"

8.0

Misafir yorumu

4 yorum

Han Bar Amasra

"Pahalı"

"Pahalıydı"

4.0

Misafir yorumu

3 yorum

Martı Balık Restaurant

"Amasra'nın en temiz ve nezih mekanı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Amasra Yemek Yenilecek Yerler

Amasra tarihi ve turistik açıdan olduğu kadar yemek yenilecek restoranları ile de tatilcilerin gözdesi...
Balığın insan hayatında önemli bir rol oynadığı inkâr edilemez. Özellikle de lezzeti ve sağlığa olan yararları ele alınınca, balık Amasra sofralarının vazgeçilmez bir yiyecek olmuştur.

Amasralılar bilirler ki bir sofra mutluluk yaratmalı, iştah açmalıdır. Yemeye başlandığında mutlaka sağlık dağıtmalıdır. Amasralı mönü tasarımcıları, yemeklerin özellikle de balık ve salatanın mideden önce göze hitap etmesini isterler.

Amasra'nın en meşhur yiyecekleri de balık ve salatadır ki Amasra salatası ile ünlüdür. İçinde 36 çeşit malzemenin bulunduğu bu salata sadece tadı ile değil görselliğe ile de kendisine hayran bırakmaktadır.

Amasra lokantalarında yemeğe başlamanın en güzel zamanı, güneşin batmaya yaklaştığı saatlerdir. İşte o zaman, içeceğinizi doldurmalı, hafif mezelerle başlamalısınız akşam yemeğine. Mezeler dediysek de öyle kalamar, karides değil Ayvalık'taki gibi, kavun, peynir, kızartma daha çok tercih edilir burada...

Amasra lokantaları da daha çok eski yapıların restore edilmesi ile oluşmuştur, hatta yolunuz düşerse eğer şöyle bir çevrenize bakın, ahşap binalar göreceksiniz, işte bu lokantalar en eskileridir bu yörenin.

Siz Amasra'da lokantaya gitmeden siparişinizi verin, nasıl istediğinizi söyleyin ve sahilde bir yürüyüş yaparak gidin ayırttığınız masaya doğru. Hemen gelsin balıklarınız ve Amasra salatanız... Emin olun siz de tadına doyamayacaksınız...

38 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
38
Memnun kaldım
8

-

Mekanın konumu güzel, salata muhteşem, mevsim balıkları gayet iyi idi. Tatlılar idare eder. Memnun kaldım.

38
Müşteriye doymuş
1

-

Beklemekten yemeğe ulaşamadığımız için maalesef güzel çirkin diyemeyeceğim. Hiç tavsiye etmiyorum. Adamlar müşteriye doymuş, ne yiyeceğimizi bile sormuyorlar.

38
Meşrubat adı altında on beş TL
1

-

Kazıklanmak istemiyorsanız gitmeyin. Bir buçuk litre suya meşrubat adı altında on beş TL ödedik. Gerisini siz düşünün.

38
Salataya balık fiyatı yazıyorlar
1

-

Hizmet kalitesi fiyata göre çok vasat. Bir salataya balık fiyatı çeken restoran, paranıza yazık edip gitmeyin.

38
Hamsi dışında diğer balıklar kötüydü
1

-

Turla gittik sınırsız doyana dek balık dendi ama ilave isteyince garsonlar neredeyse dövecekti. Hamsi dışında diğer balıklar berbattı. Hem küçük hem de çok kurumuş. Hiç tavsiye etmem. Daha yemeğimiz bitmeden yüksek sesle yeni tur geldiği söylendi. Bir kolumuzdan tutup atmadıkları kaldı.

38
Çok güzel bir denizi var
10

-

Bartın ilinin tüm ilçelerini bilirim çünkü ben oraya bağlı Kurucaşile ilçesindenim. Çok güzel bir denizi vardır, ayrıca koyları da balık koylarıdır.

38
Masa konusunda sıkıntı yaşadım
2

-

Bayramın 3. günü restorana gittim, çok kalabalıktı. Daha balık yemeden masa konusunda sıkıntı yaşadım. Garsonları müşteriyi o gün çok bulmuş olacaklardı ki saygılı ve seviyeli değillerdi. Hiç beğenmedim.

38
İlgisiz ve özensiz servis
1

-

3 Eylül 2016 tarihinde gittim. İlgisiz ve özensiz servis, kaba garsonlar... Bakımsız, özensiz servis, salatadan kurtlar çıkıyor. Bu işyerini hiç kimse denetlemiyor mu? Asla kapısından bile bakmam. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

38
Balıktan lezzet alamadık
2

-

İnternetten en güzel balık restoranı diye araştırıp gittik. Balıklar bol yağda, çok uzun süre kızarttığınız için çok kuru ve kötüydü. Balıktan lezzet alamadık.

38
Sunumlar çok hızlı
10

-

Üç aile gittik. Gitmeden 2 gün önce İstanbul'da rezervasyon yaptırdık. Söylenilen fiks menü fiyatı karşılığı her şey çok güzeldi. Mezeler lezzetli, çeşit bol ve balıklar taze. Servis elemanları çok ilgili ve güler yüzlü, sunumlar çok hızlı, herkes iyi niyetli. Müzik güzel, bir daha gidecek olsak gene tercih ederdik. 12 yaşındaki kızlarımızla çok memnun kaldık.

38
Müşteriye ilgi sıfır
2

-

Müşteriye ilgi sıfır, turla misafir olarak geldiğimiz için herkes doğal olarak cam kenarında, manzaralı şekilde yemeğini yemek istedi, fakat çalışanlar her masayı işgal ettiğimizi ileri sürüp misafirperverlikten uzak bir şekilde muamele gösterdi. Ödeme konusunda kredi kartı ile ödeme alamadıklarını, başta içeceklerin menüye dahil olduğu belirtilmesine rağmen, ödeme aşamasında içeceklerin menü dışında ekstra olduğunu.. Devamını Göster

38
Kaliteli hizmete sahip bir mekan
10

-

Sahile iniş merdivenleri olan oradaki tek balık lokantası. İçeride oturmadan önce sahil ve balkon kısmına mutlaka bakın. Manzarası iyi. Canlı müzik var. Servisi on numara. Fiks menü isteyince tıka basa doyuyorsunuz. Uygun fiyatlara bir sürü mezeyle kaliteli hizmete sahip bir mekan.

38
Fiyat faiş
2

-

Güzel bir mekan bu doğru, lakin hizmet sıfırın altında. Hizmet almak çok zor, garsonlar üstün ırk, sizi dinlemiyorlar bile. Yemek sonrası tatlı söyledik bekle bekle ne gelen var ne giden, en son hesap öderken bir türlü gelmeyen tatlıların bile hesabını ödedik. Alkol almadık ama fiyat faiş. Yazık.

38
Güler yüzlü hizmetin tek adresi
10

-

Amasra'da yemek yenilebilecek tek nokta. Müthiş kadro, güler yüzlü hizmetin tek adresi.

38
Öyle bir fiyat geliyor ki
2

-

Buraya turla gidip de memnun kalan arkadaşlar bir de tur harici ferdi gidin, bakalım aynı memnuniyeti duyacak mısınız? Öyle bir fiyat geliyor ki, manzara umurunuzda bile olmuyor. Bir de garsonlar son derece kaba.

38
Sıfır hizmet
2

-

Gidip 1 TL bile vermeyin. Manzara adı altında sıfır hizmet, sıfır üstü sıfır. Diyecek kelime yok. Sakın gitmeyin, gittiğinize pişman olursunuz.

38
Kalite/fiyat performansı sıfırın altında
2

-

Kalite/fiyat performansı sıfırın altında. Fiyatı kalitesinin çok üzerinde. Özetle, ismi görülünce kaçılacak bir yer.

38
Porsiyonları küçük ve pahalı
2

-

Hayatta hiç bu kadar kazıklanmış hissetmemiştim kendimi. Porsiyonları çok küçük olmasına rağmen çok pahalı. Servis desen sıfır, garsonlar müşterilerin yüzüne bakma zahmetine dahi katlanmıyor. Hiçbir güler yüz yok, ilgi yok, lezzet desen balıklar kesinlikle taze değil. Amasra'da son gideceğiniz restoran olsun.

38
Kesinlikle tavsiye etmiyorum
2

-

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Öncelikle menüsünde yazan 3 kişilik porsiyonu iki kişilik olarak getiriyorlar ve porsiyonları çok küçük. Lezzet desen Amasra'da yenilen taze balık sıfatını taşımıyor. Garsonlarından çay istiyorsunuz "çay demleniyor" diyorlar. Biz ailecek 20 dakika çayın demlenmesini bekledik. Garson "çay yok" dedi şaka gibi. Üstelik restoran sorumlusunun yorumu da “'çalışanlarımız eğitimsiz”.. Devamını Göster

38
Pahalı
2

-

2 bira bir avuç fıstık için 50 TL ödedik.

38
Dostlarıma tavsiye etmeyeceğim
2

-

Mekanı beğendik ancak hizmet kalitesi sıfırın altında, yazık bu işletmeye, evlilik yıldönümü için Ankara'dan gittim pişman oldum. Bir daha asla diyorum, dostlarıma da tavsiye etmeyeceğim. İsim yapınca mı bozuldu acaba diyorum.

38
Kaliteli, lezzetli ürünler sunan işletme
10

-

Amasra'da rastlanmayacak çeşitte meze çeşitleri bu mekânda mevcut ve son derece taze sunuluyor. Menümüzde 4 çeşit meze, ara sıcakta deniz mahsulleri böreği ve güveçte tereyağlı iri karides, mevsim gereği tava balık önerilerinde hamsi ve Karadeniz mezgiti, rengârenk Amasra salatası, kapanışta kaymaklı incir tatlısı vardı. Son derece lezzetli bir usta isiydi yediklerimiz. Servis personeli belki sezon sebebiyle son der.. Devamını Göster

38
Balıkları ve servisini beğendim
10

-

Kaldığım otelde "nerede balık yenir" diye sorduğumda aldığım cevaplarda adı geçen 3 mekandan biri "mavi-yeşil"di... Gerek gösterilen ilgi, gerek servis hızı, gerekse de salata ve balıklar çok iyiydi. Fiyatlar da diğer mekanlardan kesinlikle daha pahalı değildi. Ben ve ailem memnun kaldık.

38
Amasra'da hayal kırıklığı
2

-

Sadece aldığınız para haram olsun diyorum. Kazık atmanın da bu kadarı pes yani. Sadece bir kez o parayı alırsınız, ne biz ne de dostlarımız asla sizi tercih etmeyecegiz. Özrünüz kabahatinizden daha büyük. Turlarla gelirseniz bol balık yersiniz hem de ucuz olur, iki kişi çok az balık yersiniz ve çok para ödersiniz, garsonumuzun yorumu. Amasra sınıfta kaldı. Kaldığımız Belvü Otel de çok pisti. Bir gecelik için 150 TL .. Devamını Göster

38
Sakın gitmeyin
2

-

2 kişi gittik ama aç kalktık. Porsiyonlar küçücük, bir de çalışanlar saygısız. Aynı zamanda pahalı. Müşteri memnuyeti önemli değil, nasıl olsa bir defa gelirler diye düşünuyorlar. Sakın gitmeyin.

38
Tercih etmeyin
2

-

Eşimle evlilik yıldönümü yemeği için gittik, balık 45 dakikada geldi, salatadaki yeşillikler çürüktü. İlgi alaka yok, ayrıca kirli. Gitmeyin.

38
Amasra'nın en temiz ve nezih mekanı
10

-

Amasra'da yemek yenilebilecek en temiz ve nezih restaurant. Bölgesel standartların çok üzerinde, kaliteli bir hizmet anlayışıyla karşılaştık. Daha önce bölgede isim yapmış yerleri de denedik, uzun süre servis bekledik ama Martı Balık Restaurant (Yeni adı Sahil Balık olmuş) hem konum hem de manzara olarak çok daha iyi. Münir Bey'e ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

38
Servis almak da o kadar zor
4

-

Sürekli Amasra'ya geliyor ve özellikle Amasra Canlı Balık Restaurant'ı tercih ediyorduk, fakat yer bulmak zor olduğu gibi garson bulup da servis almak da o kadar zor, artık tercih etmiyoruz.

38
Salatası güzel
10

-

Mekan güzel ama hizmet koca bir sıfır.

38
Yediğim en ilginç salata
8

-

Balıklar, servis güzel. Salata hayatımda yediğim en ilginç salata. Deniz kenarında, manzarası çok güzel bir yer.

38
Pahalıydı
2

-

Mekan çok pahalıydı, 3 bira 1 vodka için 80 lira istediler, ödemek zorunda kaldık, fiyat dışında seviyeli ailelerin de gidebileceği bir mekandı.

38
Ballı yoğurt
8

-

Karadeniz'in içinde, coğrafi ve tabiat güzelliği ile yarımada olarak bir inci kolye gibi parlayan bu turistik beldemizde kaldığımız sürece Amasra'nın o nefis balığını ve salatasını tatmadan ayrılmayı bir eksiklik olarak gördük. Ailemizle birlikte Canlı Balık Restaurant'ta bu tadı güler yüzlü ve şahane bir deniz manzarasının altında giderdik. Bir de o güzelim ballı yoğurdu yiyerek buradan ayrıldık. Gidiniz. Bu lezzet.. Devamını Göster

38
Sadece rezalet
2

-

Bu hafta sonu kafile ile gittik, özellikle istavritten zehirlendik. Salata salata dedikleri hiçbir şey değildi. Ödenen hesaplar ise bir facia. Sabaha kadar kızım otobüste kustu. Buraları kim pohpohlayıp bu hale getiriyor bilemiyorum. Ama yanlış yapıyorlar. Nasılsa kafile bir daha gelmez diye bayat balığı verdiler bize. Köfte yiyienler de oldu (4 köfte 20 TL) Ey gezmeyi seven ahali! Her şeyin olduğu gibi bunların so.. Devamını Göster

38
Hüsranla ayrıldık
2

-

Bir hafta öncesinden rezervasyon yaptırdığım Mavi Yeşil Restaurant'a bir grup arkadaşımla geldim. Fakat gereken ilgi ve alakayı göremedik. Mekanın temizliği berbattı. Masaların altı yemek artıklarıyla doluydu, servis çok kötüydü. Üstelik daha önce anlaşmış olduğum balıkları servis tabağında göremedim. Zevkle geldiğimiz mekandan hüsranla ayrıldık...

38
Hoş bir eğlence
8

-

Çok eğlendik. Güzel bir gece geçirmek isteyenler muhakkak gitmeli. Yalnız mekan biraz daha büyük olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

38
Tek kelime ile muhteşem
10

-

Güler yüzlü çalışanları, şahane balıkları ve tadına doyulmaz meşhur Amasra salatası ile gerçekten muhteşemdi. Amasra'ya giderseniz uğramadan dönmeyin..

38
Tavsiye etmem
2

-

Günübirlik Amasra seyahatimizde öğle yemeği için Çeşm-i Cihan Restaurant'ı tercih ettik. Balık taze, salata lezzetli, mekan da güzeldi; ancak eğer bizim gibi herhangi bir tura dahil olmazsanız ve 4 kişi giderseniz yemek için çok ciddi bir rakam ödemek zorunda kalabilirsiniz. Turla gelenler sınırsız balık ve salata için kişi başı 17.5 TL öderken biz 4 porsiyon balık, 4 şalgam suyu, 1 salata, 1 porsiyon kalamar ve 1 p.. Devamını Göster

38
Teşekkürler
10

-

Amasra'ya kalabalık grup gittik. Başka bir işletme biz fiyat sorduk diye rezervasyon yapmadı ve hiç ilgilenmedi. Sonrasında Mavi Yeşil Balık Restaurant'a gittik. Güler yüzlü personeli ve sahibi Tuncer Bey'e sonsuz teşekkürler. Herkese tavsiye ediyorum. Yemekleri, mekanın temizliği, güler yüz ve ilgisiyle dört dörtlük.