Altunizade Gezilecek Yerler

İstanbul’un hızla gelişen semtlerinden biri olan Altunizade aynı zamanda Osmanlı döneminden kalan yapılara da halen ev sahipliği yapmaktadır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Altunizade Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Altunizade Tarihi Mekanlar

İstanbul'un hızla gelişen semtlerinden biri olan Altunizade aynı zamanda Osmanlı döneminden kalan yapılara da halen ev sahipliği yapmaktadır.
Altunizade geziniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerler ve yapılar şöyle:

Altunizade Camii: Diğer ismi İsmail Zühtü Paşa Camii olan Altunizade Camii, Osmanlı döneminden kalan tarihi bir yapıdır. 1886 yılında yapılan ve 2005 yılında tamamen onarılan cami semte ismini veren Altunizade İsmail Zühtü Paşa tarafından yaptırılmıştır. Cami bünyesinde çeşme, akaretler, hamam ve dükkanlar bulunmaktadır.

Köşkler: İstanbul Altunizade, Osmanlı döneminin son devirlerinde İstanbul'un zengin ve üst düzey ailelerinin köşkler ve konaklar yaptırdığı bir semt olmuştur. Günümüzde bu yapıları bir kısmı halen varlığını devam ettirmektedir. Kimi resmi ya da özel kuruluşlara tahsis edilen bu yapıların bazıları ise kullanılmamaktadır. Semtin ana caddesi üzerinde ve ara sokaklarında yer alan bu köşkleri görmenizi öneriyoruz.

Millet Parkı: Boğaziçi Köprüsü girişinden Kısıklı'ya doğru giden yol üzerinde yer alan Millet Parkı semte doğal bir güzellik katar. Asırlık ağaçların yer aldığı park semtin görülmesi gereken yerlerindendir.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Millet Parkı
Millet Parkı
Üsküdar / İstanbul
Türkiye
Şehrin göbeğinde harika bir yer

-

Şehrin göbeğinde harika bir yer. Tek eksiği bence çok önemli, tuvalet ve mescit yok.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)