Otelleri Göster

Alpu Kocakızlar Tümülüsü Yakınındaki Oteller

Alpu Kocakızlar Tümülüsü Yakınındaki Oteller

Porsuk Çayı'nın kenarında bulunan Alpu Kocakızlar Tümülüsü, Karahöyük'ün 3 kilometre uzağında kalmaktadır. Eskişehir gezinize Alpu Kocakızlar Tümülüsü'nü dahil edebilir ve tümülüsün kalıntıları arasında tarihe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Tümülüs, 1972 yılında DSİ'nin çalışmaları sırasında tesadüfen bulunmuştur. Bulunduğu yıl ise Eskişehir Üniversitesi tarafından kazı çalışmaları yapılmıştır.

Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda tonozlu üç odadan oluşan tümülüste iskeletler ve lahitler gün yüzüne çıkarılmıştır. Ostoteklerin içerisinde ise yanmış kemik parçaları ele geçirilmiştir. Eskişehir tatilinizde Alpu Kocakızlar Tümülüsü yakınındaki otellerin birinde konaklayarak tümülüsü kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Oteller hakkında internet üzerinden araştırma yapabilir ve hatta rezervasyonunuzu erkenden gerçekleştirebilirsiniz.

Alpu Kocakızlar Tümülüsü'nü gezdikten sonra Eskişehir Ulu Camii'yi, Çukur Çarşı'yı ve Midas Anıtı'nı ziyaret edebilirsiniz. Bu arada Porsuk Çayı'nın manzarası karşısında bir şeyler içip dinlenmeyi ve günlerinizin keyfini çıkarmayı unutmayın.