Akyazı bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Akyazı Aktiviteleri

Baş döndüren tertemiz havasında keyifli ve bol huzurlu bir tatil sunan Akyazı, aktiviteleriyle günlerinize eğlence dahil edecek.Akyazı Görülecek Yerler - Akyazı En İyi 10 Yapılacak Şey

Baş döndüren tertemiz havasında keyifli ve bol huzurlu bir tatil sunan Akyazı, aktiviteleriyle günlerinize eğlence dahil edecek.

Akyazı yapılacak şeyler görülecek yerler listenize ilk olarak Mudurnu Sülüklügöl'de güzel bir doğa yürüyüşünü dahil etmelisiniz. Bölgenin en güzel tabiat manzarasını sunan Sülüklügöl, Mudurnu-Akyazı yolu üzerindedir. Göl boyunca gezerken yanınızda mutlaka fotoğraf makineniz bulunmalı.

Akyazı'da yapılacak diğer bir aktivite ise; Acella Yaylası şenliklerine katılmak… Her sene Temmuz ayında düzenlenen Acella Yaylası şenliklerine tüm halkın yanı sıra turistlerin de yoğun ilgisini görür. Şenlik zamanına denk gelirse tatiliniz, mutlaka 3 günlük bu etkinliğe katılmalısınız.

Yayla hayatına ve yayla doğasına özel bir ilginiz varsa, Akyazı'daki Sultanpınar, Keremali, Boztepe ve Susuz yaylalarını yapılacaklar listenize dahil edebilirsiniz.

Aynı zamanda sizlere önerimiz; Ballıkaya Köyü'ndeki Mir Ali Türbesi'ni ve Emir Ali Türbesi'ni, Taşkaya Köyü'ndeki Üç Şehitler Anıtı'nı, Keremali Tepesi'ndeki Şehit Kerem Ali Türbesi'ni ve Ömercikler Mahallesi'ndeki Yedi Kardeşler Türbesi'ni görmeden Akyazı tatilinizi sonlandırmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın