Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Mecidiyeköy Aktiviteleri

Mecidiyeköy civarında yapılacak 2 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Poligon Club Ateşli Silahlar Atış Poligonu
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Jatomi Fitness
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Mecidiyeköy Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler

İstanbul hiç şüphesiz turistlerin ilgi odağında olan bir şehir. Burada birçok ilçe ve semt bulunuyor ve Mecidiyeköy de bunlardan biri. Mecidiyeköy’de turistik yerler sayı açısından oldukça fazla alternatife sahip. Bu açıdan diğer semt ve ilçeler kadar ilgiyi üzerine topluyor. Bu ilginin sebeplerinden biri de Mecidiyeköy gezilecek mekânlar açısından çok zengin olması. Burada sayısız kafe, bar, kulüp, eğlence merkezi ve restoran ilçenin çeşitli noktalarında bulunuyor.

İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan Mecidiyeköy semti son zamanlarda büyük yeniliklere ev sahipliği yapıyor. Burada halka yeni alanlar inşa ediliyor. Ağaçlandırma çalışmaları ve trafik düzenlemeleri de yeniliklerden yalnızca birkaçı. Ayrıca yeni oturma ve dinlenme yerlerinin kullanıma geçmesi Şişli’de bulunan Mecidiyeköy semtini giderek güzelleştiriyor. Günlük bir gezi düşünüyorsanız konaklamak için Mecidiyeköy Günlük Kiralık daireler sayfası size uygun seçenekler sunacaktır. 

Mecidiyeköy Yapılacak Şeyler

Mecidiyeköy yapılacak şeyler açısından misafirlerine birçok olanak sunuyor. Bu semtin güzel taraflarından biri de AVM’lere yakın konumda bulunuyor olması. Aynı şekilde milyonlarca yerli ve yabancı turistin buraya akın etmesi Mecidiyeköy semtini farklı yapıyor. Mecidiyeköy'de yapılacak aktiviteler arasında AVM gezileri, alışveriş, sinema keyfi bulunuyor. Farklı bir şeyler denemek istiyorsanız Mecidiyeköy semtinin etrafında yemek yiyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz birçok mekân var. Bunlar bowling salonları, mini kulüpler, barlar, lokantalar birçok restoran ve kafeler olarak sıralanabiliyor. Bu nedenle mini kulüplerde arkadaşlarınızla birlikte doyasıya dans edip müzik ve ritmin akışına kendinizi bırakabilirsiniz.

Aynı şekilde daha farklı bir etkinlik tercih etmek isterseniz bowling salonlarına gidip bowling oynayabilirsiniz. Dolayısıyla bu semte ulaşım için toplu taşıma araçlarından yararlanabilirsiniz. Mecidiyeköy yapılacak şeyler, semtin her geçen gün değişmesi ve gelişmesi sayesinde sürekli artıyor. Dolayısıyla Mecidiyeköy gidilecek yerler açısından çokça alternatif sunuyor.

Mecidiyeköy görülecek yerler listesine eklenebilecek sayısız mekân bulunuyor. Mecidiyeköy mekânlarında aynı zamanda sanat sergileri, açık hava konserleri de var. Özellikle gençler, bu eğlence mekanlarını çok sık tercih ediyor. Bunun yanında Mecidiyeköy semtinin bulunduğu Şişli ilçesi de benzer olanaklara sahip. Burada çok sayıda müze, park, cami, bilim merkezi, radyoevi, türbe, lokanta mevcut.

Mecidiyeköy Gidilecek Yerler

Gezilecek yerler açısından çok zengin olan Mecidiyeköy, yeme içme mekânları açısından da sayısız alternatif sunuyor. Çok sayıda yemek, tatlı ve mekanın olduğu bu semtte pizza yiyebilirsiniz. İtalyan mutfağından Uzak Doğu mutfağına kadar sayısız yemek alternatifi Mecidiyeköy’de var. Bu nedenle burada dünya mutfaklarından tüm yemekleri yiyebilirsiniz.

Et severler için Mecidiyeköy Şişli civarı lezzetli kebap çeşitleri açısından dikkat çekiyor. Örneğin Adana kebap, kuzu şiş, küşleme, pirzola ve daha pek çok kebap çeşidini tadabileceğiniz mekânlar burada sıkça yer alıyor. Daha şık ve sakin yerleri tercih ederseniz Mecidiyeköy civarı lüks ve orta seviye akşam yemeği yiyebileceğiniz mekanlar da bulunuyor. Ayrıca bu tarz yerlerin canlı müzik sunma hizmeti de var.

Tatlı krizlerinizi giderebileceğiniz enfes pastane ve kafeler kurtarıcınız olabilir. Şık butiklerde yer alan tatlılar, değişik meyvelerden ve malzemelerden yapılarak lezzetine lezzet katıyor. Pastanelerde muz ve çilek dolgulu lezzetli pek çok tatlı pişiriliyor. Eritilmiş beyaz çikolata ile hazırlanan fondue, cheesecake, profiterol ve turta gibi çeşitleriyle damak çatlatan tatlılardan  birkaç tanesi. Aynı zamanda Mecidiyeköy, hamur işleri açısından da oldukça başarılı. Poğaça, simit, açma, ekmek ve börek çeşitleri, kahvaltıların bir numaralı hamur ürünlerinden.

Sonuç olarak bu kadar güzel yemek mekanlarına, yemeklere ve tatlılara sahip güzel bir semt olan Mecidiyeköy gezilmeye değer. İstanbul’a yolunuz düşerse Şişli ilçesinde bulunan Mecidiyeköy semtini ziyaret edebilirsiniz. Burası çevre ilçelere de yakın mesafede bulunduğu için kısa sürede varabilirsiniz. Eğer butik otel de konaklamak isterseniz Mecidiyeköy Butik Otelleri size uygun seçenekler arasındadır. 

Mecidiyeköy Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mecidiyeköy için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Mecidiyeköy için ailelere uygun aktiviteler : Jatomi Fitness, Stylelife Pilates Mecidiyeköy, Mavi İnci Eğitim ve Dalış Merkezi, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Mecidiyeköy için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Jatomi Fitness, Stylelife Pilates Mecidiyeköy, Mavi İnci Eğitim ve Dalış Merkezi, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Mecidiyeköy için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Jatomi Fitness, Stylelife Pilates Mecidiyeköy, Mavi İnci Eğitim ve Dalış Merkezi, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Mecidiyeköy için çiftlere uygun aktiviteler : Jatomi Fitness, Stylelife Pilates Mecidiyeköy, Mavi İnci Eğitim ve Dalış Merkezi, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy için aktiviteler nelerdir?
Mecidiyeköy için aktiviteler : Jatomi Fitness, Stylelife Pilates Mecidiyeköy, Mavi İnci Eğitim ve Dalış Merkezi, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.