Mecidiyeköy Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Mecidiyeköy civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Mecidiyeköy Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Mecidiyeköy; geniş ve uzun bağlantı yolları, meşhur viyadüğü ve iş merkezlerinin kalbinin attığı Büyükdere Caddesi ile size kendinizi her yere yakın hissettiriyor.

Mecidiyeköy’de bulunduğunuz sürece İstanbul’un bütün ünlü turistik noktalarına yakın olacaksınız. Taksim, Beyoğlu, Eminönü, Ortaköy, Beşiktaş ve Etiler… Avrupa yakasında gezmeyi ve görmeyi arzulayabileceği pek çok noktaya yakın olan Mecidiyeköy genellikle iş ve alışveriş merkezi ağırlıklı olduğu için ne yazık ki tarihi kalıntılara veya doğal güzelliklere pek fazla ev sahipliği yapmıyor.

Mecidiyeköy’deyken Cevahir AVM veya Profilo Alışveriş Merkezi’ni gezebilir, alışveriş yapabilir veya sinemaya gidebilirsiniz. Ayrıca bünyelerinde bowling salonu, mini club gibi oyun aktivite yerlerini de barındıran bu büyük alışveriş merkezlerinde yemek yiyebileceğiniz pek çok kafe ve restoran alternatifi de var.

Mecidiyeköy’ün iki ana caddesi olan Büyükdere Caddesi ve Abide-i Hürriyet caddeleri üzerinde bulunan irili ufaklı dükkanları da dolaşıp hediyelik eşya almak da bir diğer alternatifiniz olabilir.

Ayrıca Şişli Terakki Cami’si de yine görülmeye değer tarihi yapılardan.