Giriş
23.05.22
Çıkış
24.05.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Mecidiyeköy Butik Otelleri:

Mecidiyeköy için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
İş Seyahati Oteli
4.3/5 Mükemmel
(2 değerlendirme)
Mecidiyeköy merkezine 1.8 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
850 TL
Odamax
1.095 TL
En uygun fiyat
850 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
850 TL
Otel
Şehir Oteli
4.2/5 Mükemmel
Mecidiyeköy merkezine 4.0 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
890 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.2/5 Mükemmel
(11 değerlendirme)
Mecidiyeköy merkezine 5.4 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
1.100 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.6/5 Mükemmel
Mecidiyeköy merkezine 7.7 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
964 TL
Otel
Şehir Oteli
3.8/5 Çok İyi
Mecidiyeköy merkezine 8.8 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
500 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
2.9/5 Ortalama
(6 değerlendirme)
Mecidiyeköy merkezine 10.9 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
550 TL
Otelz.com
597 TL
En uygun fiyat
550 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
550 TL
Henüz Puanlanmamış
Mecidiyeköy merkezine 11.1 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
1.286 TL
Otel
Şehir Oteli
3.4/5 Çok İyi
(5 değerlendirme)
Mecidiyeköy merkezine 650 m uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
520 TL
Odamax
475 TL
En uygun fiyat
475 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
475 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.1/5 Mükemmel
Mecidiyeköy merkezine 130 m uzaklıkta
Otelz.com
%1 Tasarruf
Sadece Konaklama
1.022 TL
Odamax
847 TL
En uygun fiyat
847 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
847 TL
4/5 Mükemmel
Mecidiyeköy merkezine 1.1 km uzaklıkta
Odamax
Sadece Konaklama
1.169 TL
Otelz.com
1.234 TL
En uygun fiyat
1.169 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
1.169 TL

Mecidiyeköy Butik Otelleri

Mecidiyeköy Butik Otelleri

Dünyaca ünlü kitaplarda karanfil tarlalarıyla, dutluklarıyla anılan Mecidiyeköy, şimdilerde Şişli ile birlikte modern dünyanın yükselen devleri arasında anılıyor. Sosyokültürel yapısı ve merkezi konumu ile önemli ilçeler arasında yer alan Şişli'nin en büyük mahallesi olan Mecidiyeköy, İstanbul'un en önemli iş, finans, alışveriş ve kültür-sanat merkezleri arasında yer alıyor. Türk finans sektörünün adeta merkezi haline gelen Büyükdere Caddesi'nin iki yanına kurulu olan mahalle, en şirin yüzü olan butik otelleri ile yoğun turizm rağbetinin üstesinden geliyor. Her ne kadar bağların yerini lüks gökdelenler almış olsa da Mecidiyeköy'ün samimiyeti, tarihi konakları, kültürel dokusu ve sevimli butik otelleri hala yerinde duruyor. Metropol şehir İstanbul'da çok güzel ve üstelik ekonomik bir tatil yapmak isterseniz Mecidiyeköy butik otelleri seçeneğini değerlendirebilir; konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Çok kültürlü yapısıyla dikkat çeken Mecidiyeköy, keyifle vakit geçirmeyi sağlayacak sosyal olanakları sunmasının yanı sıra görülmeye değer pek çok gezi rotasına da sahip bulunuyor. İstanbul'un en ilgi çekici ziyaret noktaları Mecidiyeköy ve yakınlarında yer alıyor. Tarihi konumu ile yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun rağbet gösterdiği semt; kent merkezi, Şişli, Teşvikiye, Nişantaşı, Gayrettepe, Taksim, Çağlayan gibi ünlü ve merkezi noktalara da yakın konumda bulunuyor. Semtin çok olanaklı, evinizi aratmayacak kadar rahat, üstelik çok ekonomik butik otellerini ise tercih ettiğiniz tüm güzel konumlarda bulabilir; çoklu olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Mecidiyeköy Butik Otel Fiyatları

Mecidiyeköy Butik Otel Fiyatları

Mecidiyeköy, değişen ve gelişen çehresiyle alışveriş, tarih, eğlence ve sanat tutkunlarına ve iş çevrelerine ayrı ayrı hitap edebilecek geniş bir turizm yelpazesine sahip bulunuyor. Bunun yanı sıra kapsamlı bir İstanbul tatili için kente gelenlerin konaklamak için özellikle tercih ettiği alanlar arasında yer alıyor oluşu da dikkat çekiyor. Kentin en gösterişli yapılarına ve dünyaca ünlü alışveriş merkezlerine sahip oluşuyla pahalı semtler arasında anılsa da Mecidiyeköy otelleri bu olguyu çürütüyor. Uygun fiyatlı, samimi ve kaliteli konaklamanın adresleri olan semt butikleri, giderek daha çok cazibe merkezi hâline gelmeye başlıyor. Semtin şık butiklerini dilerseniz güzel bir Şişli ve Mecidiyeköy tatili için, dilerseniz hayal gibi bir İstanbul tatili için sıcacık adresleriniz haline getirebilirsiniz. Farklı olanaklar ve fiyat aralıkları ile hizmet sunan butiklerde oldukça keyifli İstanbul anıları biriktirebilirsiniz. En uygun seçimi yapabilmeniz için Mecidiyeköy butik otel fiyatları üzerinde etkili olan unsurları şu şekilde belirtebiliriz;

 • Butik otelin konumu,
 • Önemli noktalara yakınlığı,
 • Konaklama konsepti,
 • Yemek hizmeti ve öğün adedi,
 • Ücret harici ek hizmetler.

Bir diğer fiyat unsuru olan erken rezervasyon indirimlerini ise pozitif fiyat unsuru olarak değerlendirebilirsiniz. Semtin gülümseyen yüzleri olan butik otellerin sunduğu cazip fiyatlarla yüz gülümseten rakamlara konaklama şansını yakalayabilirsiniz.

Mecidiyeköy Konaklama

Mecidiyeköy Konaklama

İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprülerden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün bağlantı yolu olan Mecidiyeköy, kentin önemli ulaşım merkezlerinden birini oluşturuyor. İstanbulluların adına kesişim noktamız dediği semt, kentin şehir içi ulaşımında büyük pay sahipliği üstleniyor. Bu yönüyle merkezi konaklama noktaları arasında yer alırken, sosyal çehresiyle de göz dolduruyor. Şişli'nin en büyük mahallesi konumundaki Mecidiyeköy, ziyaretçi potansiyeli ve zengin konaklama imkanları ile dikkat çekiyor. Konaklama bakımından sunduğu zenginlikle Şişli'yi Şişli yapan en büyük değerler arasında yer alıyor. Her bütçeye uygun zengin alternatifleriyle her kesimin cazip gördüğü noktalar arasında görülen semtin şık ve cep dostu butik işletmeleri; İstanbul'un ışıldayan, içten, zarif yüzünü temsil ediyor. Pek çok önemli noktaya kolay erişim sağlayan Mecidiyeköy, çoğu ünlü noktaya ise yürüme mesafesinde yer alıyor. Yalnızca kendine has değerlerini değil İstanbul ve Şişli'nin çoğu bilindik güzelliğine de kolay erişim imkanı sunuyor. Mecidiyeköy butik otelleri en uygun konumlarda sunduğu hizmetle, kolaylıklar semti Mecidiyeköy'ün keyfini zahmetsizce yaşamanızı sağlıyor. Tam pansiyon, yarım pansiyon, oda kahvaltı ve sadece oda alternatiflerine sahip olan semt butikleri arasından bütçenize ve zevkinize uygun seçimi yapabilirsiniz. İçten ve samimi bir mimari eşliğinde sunulan bazı konaklama olanakları ise butik tesisler arasında farklılık gösteriyor. Farklı beklenti ve ihtiyaçlarınıza hitap eden bu olanakları restoran, minibar, otopark, ulaşım hizmeti, bahçe, teras gibi belirtebiliriz.

Mecidiyeköy Gezilecek Yerler

Mecidiyeköy Gezilecek Yerler

Dört ünlü alışveriş merkezini bünyesinde barındıran Mecidiyeköy; İstanbul'un en işlek caddelerinden olan Büyükdere Caddesi'nin iki yanında kurulu düzeniyle her gün binlerce misafir ağırlıyor. Büyükdere Caddesi'nde kahkahalar atmanızı sağlayacak sosyal ve sanatsal eğlenceler deneyimleme şansına sahipsiniz. Ünlü caddeye gitmişken Tarihi Mecidiyeköy Likör ve Kanyak Fabrikası'nı da ziyaret edebilirsiniz. İçinde ve nefes kadar yakınında pek çok tarihi, kültürel ve doğal güzellik barındıran Mecidiyeköy'de ilgi duyabileceğiniz bazı gezilecek yerleri ise şu şekilde belirtebiliriz;

 • Sadabad Sarayları,
 • Hasbahçe Mesire Alanı,
 • Miniatürk Müzesi,
 • Yıldız Sarayı,
 • İstanbul Askeri Müzesi,
 • Kadırgalar Vadisi ve Maçka Parkı.

Sanata ilginiz varsa Mecidiyeköy'e çok yakın konumda olan Feriköy Antika Pazarı'nı, Sabadat Sahnesi'ni, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyarosu'nu ve tüm sanat merkezlerinin assolisti Harbiye'yi ziyaret listenize ekleyebilirsiniz. Adalar turu yapmak ve Marmara'nın muhteşem havasını solumak isterseniz Mecidiyeköy'e yürüme mesafesinde olan Kabataş İskelesi'ne gidebilir; harika bir deniz yolculuğuna çıkabilirsiniz. Konaklamak istediğiniz oteli seçip, gezilecek yerler listesi hazırlayarak mükemmel tatlinize başlayabilirsiniz.

Mecidiyeköy Butik Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mecidiyeköy bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Mecidiyeköy bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Mecidiyeköy Butik Otelleri - Uygun Mecidiyeköy Butik Otel Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy Butik Otelleri için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Mecidiyeköy Butik Otelleri için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Mecidiyeköy Butik Otelleri için ödeme yöntemleri nasıldır?
Mecidiyeköy Butik Otelleri için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.