Mecidiyeköy Pansiyonları

En iyi 20 pansiyon, en uygun fiyatlar

Mecidiyeköy Pansiyon Fiyatları

Mecidiyeköy, İstanbul'un iş ve finans merkezi, 7/24 uyumayan Şişli'nin en büyük semti.

Mecidiyeköy, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Şişli ilçe merkezine bağlı bir semttir. Mecidiyeköy'ü de kapsayan bölge 1950'li yıllarla birlikte iskân izni çıkmasıyla birlikte yapılaşmaya açılmıştır. İmara açılmasıyla birlikte İstanbul'un en yoğun konut ve iş merkezlerinden biri haline gelen bölgelerindendir.

Bütün şehre kolayca ulaşmak için tercih edebileceğiniz Mecidiyeköy otelleri, fiyat olarak da cazip fiyatlar sunuyor.

Mecidiyeköy'ün adı zamanın Osmanlı padişahı Abdülmecid'den gelmektedir. 1970'li yıllarla yapılaşma süreci içinde Mecidiyeköy'e hakim olan kırsal yapı hızla yok olmuştur. Büyükdere Caddesi ile 1970'li yılların başında inşaat edilen Boğaziçi Köprüsü yani ikinci İstanbul Köprüsü bağlantı yolu Mecidiyeköy'den geçmiştir ve bu semt tümüyle bir iş merkezi haline dönüşmüştür.

Galatasaray Spor Kulübü'nün 2011 yılına kadar maçlarını oynadığı Ali Sami Yen Stadyumu idari birim olarak Fulya Mahallesi içinde kalmakla birlikte Mecidiyeköy'ün bir ikonudur. Bünyesinde birçok alışveriş merkezi ve konutu barındırmaktadır. Sosyal hayatın ve iş hayatının bu kadar yoğun olduğu bir semtte turistler ve iş adamları İstanbul ziyaretlerinde Mecidiyeköy pansiyonları ve otelleri tercih etmektedir.

Mecidiyeköy pansiyonları toplu taşıma ağının en yoğun ve en kolay yerinde bulunmaktadır. Metro durağı, metrobüs durakları bulunan semtten İstanbul'un her yerine kolaylıkla gidilebilmektedir. Yılın her dönemi turist ve iş adamı akınına uğrayan Mecidiyeköy pansiyonları merkezi ve kolay ulaşımı ile tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

Mecidiyeköy aynı zamanda Şişli ilçesinin en büyük semtidir. İstanbul'un ekonomisini canlandıran ve geleceğe yönelik yatırımlara ev sahipliği yapan Mecidiyeköy bir semt olmasına rağmen bir ilçe kadar nüfusa sahiptir.

İstanbul'da Avrupa ve Anadolu kıtalarına gidip gelirken en çok kullanılan yolu ve köprülere bağlantı yollarını da bünyesinde bulunduran Mecidiyeköyde cazip fiyatlı pek çok otel bulabileceğiniz gibi son derece lüks ve beş yıldızlı yeni otelleri de konaklama amaçlı tercih edebilirsiniz.

Mecidiyeköy otelleri, otelin sunduğu hizmetlere, lokasyonuna, restoranlarına ve yeni olup olmamasına göre değişkenlik gösterir.