Akçakoca Görülecek Yerler

Bakir doğasıyla ve tarihi kalıntılarıyla göz dolduran Akçakoca'da yapılacak aktivitelere katılarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.Akçakoca Görülecek Yerler - Akçakoca En İyi 10 Yapılacak Şey

Bakir doğasıyla ve tarihi kalıntılarıyla göz dolduran Akçakoca'da yapılacak aktivitelere katılarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Düzce'nin ilçelerinden biri olan ve şehrin en çok merak edilen yerleri arasındaki Akçakoca, özellikle kısa tatiller için sıklıkla tercih edilse de, uzun tatiller için de oldukça ideal bir bölgedir.

Şehrin tarihi yapılarını görmek ve aktivitelere dahil olmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız yazımızı okumaya devam edin.

Yeşil bir doğaya hakim olan Akçakoca'da doğa yürüyüşleri yapmayı sakın ihmal etmeyin. Özellikle şehir karmaşasından bunaldıysanız Akçakoca'da yürüyüş yapmak sizleri kesinlikle dinlendirecek bir aktivite. Mesela Kurugöl Kanyonu'nda gerçekleştirebilirsiniz yürüyüşünüzü. Kanyon Akçakoca'ya yaklaşık 14 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor.

Akçakoca'da yer alan Ceneviz Kalesi, bölgenin tarihi kalıntılarından biri. İlçe merkezine 3 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Akçakoca Ceneviz Kalesi yakın bir zamanda yapılan onarımla turizme kazandırılmıştır. Geziniz sırasında rotanızı Ceneviz Kalesi'ne çevirmeyi unutmayın.

Akçakoca'ya kadar gidip balık yemeden gezinize kesinlikle son vermeyin. İlçenin birçok noktasında balık lokantası bulunuyor. Öğle veya akşam yemeğiniz için balık lokantalarını tercih edebilirsiniz. Akçakoca'da yediğiniz balık damağınızda ayrı bir yer açacak. Düzce köftesi ve Arnavut ciğeri de tatmanızı önerdiğimiz lezzetler arasında. Yörenin zengin mutfağında daha birçok lezzeti tanıma imkanınız olacak.

Fakıllı Mağarası'nın mistik atmosferine dahil olabilirsiniz. İlçenin görülmesi gereken yerlerinin başında gelen Fakıllı Mağarası'nın 1012 metre uzunluğunda olsa da sadece 350 metresi ziyaret edilebiliyor. Mağaranın içindeki oluşumları hayranlıkla inceleyeceğiniz bir gezi olacak sizler için.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın