Yığılca Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Yığılca Hakkında

Doğa fotoğrafçılarının ve trekking tutkunlarının vazgeçilmez rotalarından biri olan Yığılca, adı sanı pek duyulmamış, ülkemizin saklı cennetlerinden biri…

Yığılca, Düzce'ye 33 km mesafede bulunuyor. Dağ yamaçlarından dere boylarına kadar uzanan kısımdaki yer alan peyzaj alanı, görenleri hayrete düşürecek kadar güzel bir görüntüye sahip.

Yığılca, Düzce Ovası'nı sulayan Hasanlar Baraj Gölü'ne dökülen Melendere Çayı'nın yukarı havzasında bulunuyor. Yığılca engebeli ve eğimi fazla olan bir alana kurulmuş olması sebebiyle tarım arazisi yetersiz kalıyor. Bölgeye ormanlık bir arazi hakim. Yığılca'da Batı Karadeniz ikliminin özelliklerine rastlanıyor.

Düzce – Yığılca yoluna 25 km mesafede bulunan Hasanlar Baraj Gölü, hem yöre halkının hem de gelen ziyaretçilerin balık tutmak için fazlaca tercih ettiği bir bölge. Kano, yelken gibi su sporlarına da elverişli olan Hasanlar Baraj Gölü, trekking için de oldukça uygun.

Yığılca'da pek çok yeme – içme mekanlarına da rastlayabilmeniz mümkün. Özellikle balığın her çeşidi ve en lezzetlisini tatma imkanı bulabilirsiniz Yığılca'da.

Eğer yolunuz Düzce'ye düşerse, Yığılca'yı da gezilecek yerler listenize eklemeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Yığılca Gezilecek Yerler

Yığılca Otel Fiyatları