Akçakese Köyü
Akçakese Köyü - Görsel 1
Akçakese Köyü - Görsel 2
Akçakese Köyü - Görsel 3
Akçakese Köyü - Görsel 4
5 Fotoğraf
3.5/5
Çok İyi
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Akçakese Köyü Hakkında

Akçakese Köyü Şile’ye yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta bulunan bir köy. Eşsiz bir doğaya sahip olan bu köy şehrin kalabalığından uzaklaşmak için birebir. Şile merkezi dışında çok daha farklı yerleri ve daha farklı doğal güzellikleri görebilmek için ideal bir nokta. Bu köy aynı zamanda Akçakese Plajıyla da son derece ünlü. Özellikle yaz aylarında bu sıklıkla tercih edilen alanlardan biri olmakta. Şile'nin kalabalık sahillerinden uzaklaşmak, sessiz, sakin bir şekilde kafa dinlemek için tercih edilebilecek en net yerler içinde. Eğer İstanbul'daysanız ve denize girmek için sessiz bir alan arıyorsanız Akçakese Plajı tam da size göre. 

Sessizliğin İçinde Akçakese Köyü

Akçakese Köyü Şile taraflarına belirli bir uzaklığı bulunan köy. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşarak daha farklı bir alanda vakit geçirebilmek için tercih edilebilecek bir bölge. Yemyeşil ağaçların yanında berrak bir su sizleri karşılar. Denizin berraklığı ve yeşilin bir arada bulunması huzurlu vakit geçirebilmeniz için denk gelen bir bölge. Tarihçesi bakımından da Osmanlı’ya dayanan uzun bir tarihi bulunur. İstanbul'un yanı başında muhteşem doğasıyla dikkati çeken köy, ulaşım açısından da avantajlı fırsatlar sunar. Şile’ye bağlı olan Akçakese Köyü Plajı cam gibi berrak bir suya sahip. Aynı zamanda muazzam yeşillikler içerisinde manzaraya da sahip olan bu yer mutlaka vakit geçirilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Köy, sahil köyü olmasından dolayı piknik yapılabilecek pek çok alana da ev sahipliği yapar. Dinlenmek istediğiniz zamanlarda bu sahil köyüne gelerek kamp kurabilir ya da günübirlik piknikler yapabilirsiniz. Peki bunca güzelliğe sahip olan “Akçakese Köyü nerede?” sorusu da sık sık sorulur. Köy, Şile’ye belirli bir uzaklıkta bulunan alanda yer alır. İstanbul’a da yaklaşık olarak 60 kilometrelik bir mesafede bulunur. Ağva gezilecek yerler arasında yer alan bu lokasyon, ulaşım açısından kolay bir alanda bulunması pek çok kişinin rahatlıkla gidebilmesini sağlar.

Akçakese Köyü Gezi Rehberi

Akçakese Köyü, günübirlik gidilip gezilebileceği gibi konaklanılabilecek alanları da mevcut. Özellikle hafta sonu kaçamağı yapmak veya daha uzun süreli konaklama tercihleri bulunmakta. Akçakese sahilinde bulunan tatil ve kamp merkezi sayesinde de sahil boyunca kamp yapabilirsiniz. Konaklama tesisi de bulunan bu köyde istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Spor tesislerinden restoranlara kadar her türlü hizmetten istediğiniz şekilde kolaylıkla yaranabilirsiniz. Köye gitmeye karar verdiğiniz andan itibaren yapmanız gereken ilk adım Akçakese Köyü nasıl gidilir sorusuna cevap bulmak. Akçakese Köyüne gidilecek yolu, yola çıkmadan öğrenmek ve araştırmak son derece önemli bir işlem. Önceden araştırma yapmak yolculuk esnasında yaşanabilecek olumsuz durumları minimuma indirir. 

Akçakese Köyüne ister karayolundan şahsi aracınızla isterseniz de havayolunu kullanarak kolaylıkla gidebilirsiniz. Akçakese Köyüne aracınızla geldikten sonra sahile inmek için aracınızı herhangi bir alanda bırakmanız gerekmekte. Bunun sebebi ise sahile sadece yaya olarak giriş yapılması. Aracınızı dışarıda bir yere bıraktıktan sonra yürüyerek sahile inebilirsiniz. Deniz güvenli ve sığ bir yapıya sahip. Ancak her ne olursa olsun denizin bir kısmı Karadeniz ile bağlantılı olduğundan dolayı dikkat edilmesi önemli durumlardan biri. Köy içinde yöreye ait lezzetlerin de bulunduğu pek çok restoran var. İstediğiniz herhangi bir restoranda köye ait lezzetli yemekleri tadabilirsiniz. Akçakese Köyü yorumlar açısından da incelendiğinde köy hakkında pek çok farklı yorum görebilmek mümkün. Özellikle yolculuğa çıkmadan hemen önce bu yorumların okunması yolculuk esnasında ve sonrasında size büyük avantaj sağlar. Akçakese Köyü şehrin kalabalığından uzaklaşmak adına son derece avantajlı bir nokta. Yolunuz bu köye düştüğü andan itibaren durup köyün doğal güzellikleri eşliğinde rahatlıkla dinlenebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3.5/5
Çok İyi
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
Akçakese Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?