Akaretler bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Akaretler Aktiviteleri

Akaretler, İstanbul’un en gözde gezi alanlarına ve tarihi dokulara yakınlığıyla şehrin görülecek yerlerinden biridir.Akaretler Görülecek Yerler - Akaretler En İyi 10 Yapılacak Şey

Akaretler, İstanbul'un en gözde gezi alanlarına ve tarihi dokulara yakınlığıyla şehrin görülecek yerlerinden biridir.

Akaretler'de neler yapılır, Akaretler görülecek yerler nelerdir sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Akaretler `İstanbul'da birçok restoran ve cafe bulunmaktadır. İstanbul Boğazı manzarasına sahip restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Dostlarınızla birlikte yapacağınız gezinizde restoranlarda dinlenebilir ve uzun sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Akaretler'e yakın dinlenme alanları bulunuyor. Maçka Demokrasi Parkı, Bebek Parkı, Yıldız Korusu bu alanların sadece birkaçı… Parklarda hem dinlenebilir hem de kitap okuyabileceğiniz huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Akaretler'i bisikletle gezmeye ne dersiniz? Akaretler Sıra Evleri'ni bisiklet turuyla gezebilirsiniz. Bisiklet turunuzu Çırağan Caddesi'nde de gerçekleştirebilirsiniz.

Beşiktaş'ın alışveriş mağazalarında dilediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz.

Akaretler'de görülecek yerler listenize birçok noktayı dahil edebilirsiniz. Beşiktaş'ın görülecek alanlarına yakın olması ulaşımınızı daha da kolaylaştıracak. Yıldız Hamidiye Camii, Ortaköy Meydanı, Ortaköy Camii, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Naile Sultan Korusu, Ihlamur Kasrı Akaretler'de görebileceğiniz ve kolayca ulaşabileceğiniz yerlerin başında geliyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın