Yumurtalık Pansiyonları

En iyi 3 pansiyon, en uygun fiyatlar

Yumurtalık Pansiyon Fiyatları

Yöre halkı arasında adına halen Aras denilen yerdir, Yumurtalık.

Yumurtalık'a yıl içerisinde iş amacıyla çok fazla kişi gelmese de hafta sonları, resmi tatiller ve yaz tatillerinde yerli ve yabancı on binlerce kişi gelmektedir. Tüm yıl boyunca Yumurtalık bölgesine gelen yerli ve yabancı turistler konaklamada daha ekonomik olmasının da ektisiyle Yumurtalık pansiyonları kategorisinde yer alan pansiyonları tercih etmektedir. Adana ve çevresinde konaklama yapabilecek farklı kategorilerde yüzlerce otel bulunmaktadır. Bu oteller arasında daha sakin ve daha ekonomik ve deniz kenarı bir konaklama arayanların ilk tercihi Yumurtalık pansiyonları olmaktadır. Yumurtalık pansiyonları bazı zamanlarda; Yumurtalık'taki otellerden, apartlardan, butik otellerden ve diğer tesislerden misafirlerine daha uygun konaklama fiyatları sunmaktadır.

Otel fiyatlarından önce, biraz Yumurtalık'ı tanıyalım..

Adana taraflarına gitmeyi planlayanlara tavsiyemiz ekonomik bir konaklama için Yumurtalık pansiyonları kategorisinde yer alan pansiyonlardan herhangi birini tercih etmeleridir. Çünkü Yumurtalık pansiyonları listesinde yer alan pansiyonlar hem sakin hem denize yakın hem de doğa ile iç içe bir tatil ve konaklama imkan sağlamaktadır.

Yumurtalık pansiyonları ve Yumurtalık pansiyon fiyatları Neredekal.com Yumurtalık sayfasında yer almaktadır. Bu sayfadan Yumurtalık bölgesinde yer alan tüm otelleri, pansiyonları ve bu tesislerin fiyatlarını incelebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Yumurtalık pansiyonuna Neredekal.com üzerinden ön rezervasyon da yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli, güzel ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

1959 yılına kadar Ceyhan'a bağlı bir bucak olan eski ismiyle Ayas bu tarihte, 14 adet köyü ile birlikte ilçe olmuştur. İlçenin tarihi ortaçağa kadar uzanır.

Makedonyalı komutanlar tarafından bir liman şehri olarak kurulan Yumurtlaık'ta, eski uygarlıklara ait çeşitli eserlere rastlanmaktadır. Makedonyalı komutanlar tarafından bir liman şehri olarak kurulmuştur. Bir sahil ilçesi olan Yumurtalık'ta nüfus yaz aylarında 30 - 40 bin civarına yükselmektedir. Şehir merkezine yakınlığı, kültürel değerleri, temiz ve berrak denizi, güneşlenmeye uygun geniş plajı ile cazip bir tatil merkezi özeliği taşımaktadır.

Yumurtalık otellerinin birçoğu, sahile yakın bir şekilde konumlanmıştır. Pansiyonculuğun daha çok geliştiği Yumurtalık'ta, Bakü – Ceyhan hattının da tamamlanması ile birlikte Yumurtalık otellerinin sayısında artış beklenmektedir. Çünkü Bakü – Ceyhan hattının son durağı Yumurtalık olacak ve petrol gemilere Yumurtalık Limanın'dan yüklenecektir.

Yumurtalık otellerinin avantajlarından birisi de sahile yakın olmasıdır. Tertemiz denizi çocuklu aileler tarafından da tercih edilmektedir. Daha çok aile otellerinin bulunduğu Yumurtalık'ta, turizm anlayışının yaygınlaşması ile birlikte otel işletmecilere de tesislerine gereken önemi vermiş ve küçük, bakımlı oteller ortaya çıkarmışlardır. Bu tesislerde uygun fiyata konaklayarak, sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

Yumurtalık 2020 otel fiyatları çok değişiklik göstermemekle birlikte, yaz aylarında biraz daha fazla artış gösterir. Genel itibari ile Yumurtalık 2020 otel fiyatları 50 – 70 TL civarında değişiklik gösterir. Pansiyonculuğun daha çok yaygın olduğu bu yörede, Yumurtalık otellerinin sayısı daha azıdr, bu nedenle biraz daha erken rezarvasyon yaptırmak gerekmektedir.