Karataş Pansiyonları

En iyi 7 pansiyon, en uygun fiyatlar

Karataş Pansiyon Fiyatları

Bozulmamış doğasına ve tarihine hayran kalacağınız Karataş'ta konaklamak isterseniz hem sevimli hem de ekonomik pansiyonları tercih edebilirsiniz.

Akdeniz'in nadide sahillerinden birine sahip olan Adana Karataş'ta tatil yapmak ve konaklama oldukça keyifli bir deneyim olacaktır. Dilerseniz Adana seyahatinizin bir bölümünü burada geçirebilir, dilerseniz uzun bir tatil için Karataş'ta konaklayabilirsiniz.

Adana'nın denize açılan iki noktasından biri olan Karataş, Doğu Akdeniz bölgesinde, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin yarattığı doğal sınırlar içinde kurulmuştur.

Karataş'ta konaklamak ve huzurlu doğanın tadını çıkarmak isterseniz farklı konaklama seçenekleri sizleri bekliyor. Bu konaklama seçeneklerinden en çok tercih edilenleri hem rahat hem de ekonomik bir tatil imkanı sunan Karataş pansiyonlarıdır.

Karataş'ta bulunan pansiyonlar genellikle sahil kesiminde, denize yakın konumda yer almaktadır. Eşsiz Akdeniz manzarasına sahip Karataş pansiyonlarında konakladığınızda şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzakta olacak ve tüm yorgunluğunuzu geride bırakacaksınız.

Adana Karataş pansiyonları rahat ve keyifli bir konaklamanın yanı sıra ekonomik bir konaklama imkanı da sunuyor tatilcilere. Her bütçeye uygun olan Karataş pansiyon fiyatları yaz aylarında diğer sezonlara göre daha yüksektir.

Akdeniz kıyısındaki bu şirin ilçede keyifli bir tatil yapmak isterseniz seçtiğiniz Karataş pansiyonunda rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Şimdiden keyifli tatiller dileriz...

60 km. kumsalı ile yalnız Türkiye'nin değil, dünyanın sayılı uzun kumsallarından birisidir.

Karataş otelleri bu uzun kumsalın biraz daha iç kısımlarında yer almaktadır. Yörenin gelişmesi ile birlikte sayısı da yavaş yavaş artan Karataş otelleri, müşterilerine iyi bir hizmet sunmak için sırada beklemekte. Daha çok aile işletmesi diyebileceğimiz bu Karataş otellerinde aradığınız sıcak aile ortamını bulabilirsiniz.

Karataş otel fiyatları 60 – 70 TL civarında değişmekle birlikte, yaz mevsiminde biraz daha fazla artış göstermektedir. Akdeniz'de tatil yapmak, Akdeniz'in denizine girmek için, Antalya, Alanya'da daha fazla para ödemektense, daha uygun Karataş otel fiyatları ile burada konaklayabilirsiniz. Ancak Karataş'ta bulunan otellerin sayısı henüz fazla olmadığından, rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızı öneririz.

Karataş'a devam edecek olursak eğer...

Hurma boğazı 34.000 dekar, Akyatan 90.000 dekar ve Tuzla Dalyanı 21.000 dekar olmak üzere 3 adet dalyan mevcuttur. Burada üretilen balıklar, (kefal, çupra, levrek) Türkiye'nin dört bir tarafına gönderilmektedir. Türkiye'nin en lezzetli havyarı, jumbo karidesi buralarda üremektedir. Hatta mavi yengecine Amerika'dan bile istek vardır.

Karataş halkı geçimini tahıl, pamuk tarımı, turizm ve balıkçılıkla sağlamaktadır.

Karataş'ta görülmesi gereken birçok yer vardır. Rumlar tarafından siyah taşlarla inşa edilen Yanık Kilise, diğer bir adıyla Kara Kilise bunların başında gelmektedir. Osmanlılar tarafından 1608'de yaptırılan çarşı içindeki Karataş Hanı, deniz kenarında uzanan surları, tiyatrosu, stadyumu, kilisesi ve hamam kalıntıları ile Magarsus Ören Yeri, yine Osmanlılar tarafından yaptırılan Menzil Hanı, Romalılardan kalma amfi tiyatro görülmesi gereken diğer eserlerdir.

Akyatan Kuş Cenneti ve Akyatan Gölü, Karataş balıkçı barınağı, ince kumlu Karataş plajları ve dalyanlar ise tarihi eserlerden vakit bulabilirseniz gidebileceğiniz doğal güzellikler...

Karataş'ın yöresel lezzetleri ise hamur çorbası, yüzük çorbası, düğün çorbası, süllüm, mercimekli ıspanak başı, kabak çintmesi, ekşili topalak, sarımsaklı köfte, içli köfte, sakatat dolması, karakuş tatlısı, taş kadayıfı ve halka tatlısıdır.

Adana'ya yolunuz düşerse eğer, tailinizin bir kısmını Karataş'ta geçirebilirsiniz. Buranın bozulmamış doğasına ve tarihine hayran kalacaksınız. Ancak Karataş otellerine gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Yaz mevsiminde gitmenizi ayrıca öneririz, çünkü Akdeniz'de böyle güzel ve temiz bir plaj bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor...