Adana Merkez Gezilecek Yerler

Adana Merkez, köklü bir geçmişe sahip olduğunu tarihi yapılarıyla gözler önüne sererken, doğasının en güzel hallerini de tatilinize dahil ediyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Adana Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Adana Merkez Tarihi Mekanlar

Adana Merkez, köklü bir geçmişe sahip olduğunu tarihi yapılarıyla gözler önüne sererken, doğasının en güzel hallerini de tatilinize dahil ediyor.

Bu sayfamızda, Adana Merkez gezilecek yerler ve tarihi mekanlar listenizi hazırlamanıza yardımcı olacak yerlerden bahsedeceğiz.

Adana Merkez'de ilk olarak Seyhan Nehri'ni ziyaret edebilirsiniz. Türkiye'nin eşsiz coğrafyasına dahil olan Seyhan Nehri, Akdeniz'e dökülen en büyük nehirdir. 560 kilometre uzunluğa sahip olan nehir, özellikle yaz aylarında piknik alanı olur yerli halkın.

Adana Taş Köprü ise; şehrin simgeleri arasındadır. Taşköprü Yüreğir ve Seyhan ilçelerini birbirine bağlar. Taşköprü'den geçerken muhteşem bir manzarayla karşılaşacak ve şehrin doğal güzelliği arasındaki bu tarihi yapıya hayran olacaksınız.

Adana Merkez gezinize mistik bir atmosfer dahil edecek mekanlarda biridir Adana Ulu Camii. Şehrin en büyük ibadet yeri olan Ulu Camii, 1509 yılında inşa edilmiştir. Emevi, Memlüklü ve Selçuklu mimarilerinin özelliklerini taşır ve caminin parçaları arasında sıbyan mektebi, imaret, türbe ve darü'l-şifa vardır.

Adana Merkez'in doğasını keşfetmek için yapacağınız yolculuğa Belemedik Yaylası'nı ekleyebilirsiniz. Pozantı ilçesine 9 kilometre uzaklıkta olan yayla, Adana Merkez'e de oldukça yakındır. Belemedik Yaylası 3 kilometre uzunluğunda olup, yayladaki evler terk edilmiştir. Yayla turistler tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. Siz de Adana Merkez gezinize Belemedik Yaylası'nın doğal güzelliğini dahil edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın