Adalar Görülecek Yerler

İstanbul'un yaz bahçesi Adalar, havalar ısınmasıyla birlikte misafirlerini ağırlamaya başlıyor...Adalar Görülecek Yerler - Adalar En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul'un yaz bahçesi Adalar, havalar ısınmasıyla birlikte misafirlerini ağırlamaya başlıyor...
"İstanbul'da yazın nereye gidilir?" diye sorduğumuzda aklımıza ilk gelen kaçış noktası Adalar'dır. Birbirinden güzel 4 adadan oluşan Prens Adaları şehrin yanı başında ve şehirden bir o kadar uzak...

Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'dan oluşan Adalar ilçesinde yapılacak pek çok şey var. İşte bu aktivitelerden bazıları...

Adalar denince akla ilk gelen görüntü elbette fayton. Adalar'ın klasiği haline gelmiş olan faytonla gezinti hangi adaya giderseniz gidin mutlaka yapmanızı önerdiğimiz aktivitelerden biri. Adalar'ın güzelliğine bu keyifli gezintiyle tanık olabilirsiniz.

Adalar'da yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biri piknik. 4 adanın tamamında yemyeşil ormanlık alanların içinde belediye tarafından belirlenmiş piknik alanları mevcut.

Adalar'ı keşfetmenin bir diğer keyifli yolu ise bisikletle gezinti. Ada merkezlerinden kiralayabileceğiniz bisikletlerle ada turu yapabilir, bisikletle gezintinin keyifini yaşayabilirsiniz.

Adalar'da birbirinden sevimli mekanlar bulunuyor. Genellikle ada merkezinde yer alan bu mekanlarda keyifli bir yemek ya da bir içecek molası verebilirsiniz.

Eğer mevsim uygunsa Adalar'da bulunan plajlarda denize girebilir, ormanlarla iç içe geçmiş küçük koyları keşfedebilirsiniz.

Büyükada'da Aya Yorgi Kilisesi'ni, Burgazada'da Sait Faik Müzesi'ni, Heybeliada'da terk edilmiş Ruhban Okulu'nu görebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın