Acıbadem Görülecek Yerler

Hem hareketi hem de sakinliği aynı anda bulabileceğiniz Acıbadem Anadolu yakasının görülmeye değer yerlerindendir.Acıbadem Görülecek Yerler - Acıbadem En İyi 10 Yapılacak Şey

Hem hareketi hem de sakinliği aynı anda bulabileceğiniz Acıbadem Anadolu yakasının görülmeye değer yerlerindendir.
İstanbul’un Anadolu yakasında, Kadıköy’e bağlı semtlerden biridir Acıbadem. İki bölümden oluşan semtin kuzey kısmı ise Üsküdar’a bağlıdır. Anadolu yakasının en hareketli semtlerinden biri olan Acıbadem’de yaşam oldukça canlıdır. Bir o kadar da sakin ve huzurlu olan semt bölgede yaşamak için en ideal yerlerden biridir.

Acıbadem geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Semtin ana hattını oluşturan Acıbadem Caddesi’nde yürüyüş yapabilirsiniz. Cadde üzerinde yer alan kafe, bar, restoran, mağazaları gezebilir, alış veriş yapabilir, keyifli molalar verebilir, bu mekanlarda vakit geçirebilirsiniz.

Semtin sokaklarında dolaşabilir, ağaçlarla kaplı cadde ve sokaklarda huzurlu yürüyüşler yapabilirsiniz.

Semtin tarihi yapıları olan Abdülaziz Av Köşkü, İbrahim Ağa Camii, Acıbadem Camii, Ethem Kaptan Camii, Acıbadem Çeşmesi ve Nişan Taşı’nı görebilirsiniz.

Yürüme mesafesinde yer alan Validebağ Korusu’na gidebilir, yemyeşil ağaçlar arasında, gürültü ve kalabalıktan uzakta doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Küçük Çamlıca tepesine çıkabilir, buradan eşsiz İstanbul manzarasını izleyebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın