Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

  • İstanbul / Zeytinburnu
10puan

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

İstanbul'da bulunan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Türkiye'nin tek tıbbi bitkiler bahçesi olması özelliği taşmaktadır.

Bu projesi Zeytinburnu Belediyesi ve Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği'nin ortak çalışmasıdır. Projenin amacı ise; bitki çeşitliliğini korunması ve gelişmesi, eğitim programları için çalışma alanı sağlamak, tıbbi bilgileri araştırmak ve tıbbi bitkilerin etkin ve güvenli kullanımlarını teşvik etmek…

Bahçenin içerisinde seralar, laboratuvar, kurutma odası ve arka bahçeye sahiptir. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, her gün hava kararana dek açıktır ve ücretsizdir. Tabii bahçeye girişte dikkat edilmesi gereken kurallar var.

Toraklara ve bitkilere basmak yasaktır,
Anne-baba ve öğretmenler çocukları yanlarından ayırmamalı,
Sigara içilmemeli, fotoğraf ve film çekimleri için izin alınmalıdır.

Okuldaki minik öğrenciler için güzel ve bilgili bir gezi programı olarak tercih edilen Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'ne aileler de çocuklarıyla birlikte ziyaret edebilir.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi
Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi
Zeytinburnu / İstanbul
Türkiye
Bilgi talebi

-

Buranın güzel olduğunu, şifalı bilgilerin olduğunu öğrendim. Çok harika ve şifa dağıtımında eminim muhteşemdir, kendim Hollanda'dayım, burayı ziyaret etmek isterim, müsaade ediliyor mu gezip görmeye, saygılar, selamlar.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)