Zeytinburnu Apartları

En iyi 11 apart otel, en uygun fiyatlar

Zeytinburnu Apart Otel Fiyatları

Fatih ve Zeytinburnu'nun sınırlarını oluşturan İstanbul surları ile tarihe tanıklık eder Zeytinburnu. İstanbul'a gelen ziyaretçiler de konaklamada Zeytinburnu apart otelleri kategorisinde yer alan tesisleri tercih etmektedir.

Tarihi Yarımada'nın kıyısında yer alan Zeytinburnu, İstanbul'a yıl içerisinde iş ya da tatil için gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercih ettiği bölgeler arasında yer almaktadır. Zeytinburnu'nda konaklamada tercih edebileceğiniz farklı kategorilerde birçok tesis tüm yıl açık olup misafirlerini kusursuz hizmet anlayışları ile ağırlamaktadır.

Panorama 1453, Balıklı Rum Vakfı Hastanesi, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi ve surları içinde tarihin bir yansıması, Zeytinburnu.

Zeytinburnu apart otelleri bu sayfada Zeytinburnu apart otel fiyatları, apart otellerin fotoğrafları, özellikleri ve iletişim bilgileri ile listelenmektedir. Bu listeden tüm Zeytinburnu apart otellerini ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Zeytinburnu apart oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Zeytinburnu apart otelleri standart bir otel odasından daha geniş bir konaklama imkanı sunan apart dairelerden oluşmaktadır. Bu apart daireler içerisinde banyo - tuvalet, yatak odası, oturma alanı ve mutfak bölümleri yer almaktadır.

Zeytinburnu apart otelleri yılın en kalabalık ve yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Tatilin de başladığı haziran, temmuz ve ağustos aylarında sizler de Zeytinburnu apart otelleri kategorisinde yer alan tesislerden birinde konaklamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanızdır. Böylece Zeytinburnu apart otel fiyatlarından da indirimli bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bu kadar çok tarihi eseri bir arada barından Zeytinburnu ilçesine her gün yüzlerce ziyaretçi akın etmektedir. Gezilecek görülecek o kadar çok yeri olunca da Zeytinburnu otelleri turistlerin tercihi oluyor. Zeytinburnu otel fiyatları yıl içinde pek fazla değişikliğe uğramamaktadır. Ancak yaz sezonunda turizmin biraz daha canlanması Zeytinburnu otel fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Zeytinburnu ilçesi sınırları içinde kalan Kazlıçeşme Fatih Camii, inşa edildiği kesin tarih bilinmemekle birlikte, İstanbul'daki ilk Türk camisi olduğu iddia edilmektedir. İstanbul'un fethi için gerçekleşen savaşlar büyük oranda Zeytinburnu ilçesi sınırları içinde olmuştur. Zeytinburnu'nda Fatih Sultan Mehmet'in fetih için kurduğu karargahının yeri küçük bir anıtla belirtilmiştir. Bu anıta itafen, anıtın bulunduğu semtin adına Dikilitaş denmiştir. Osmanlı zamanında İstanbul'un fethini günümüze taşıyan, o savaş zamanına ışık tutan Panorama 1453 Tarih Müzesi ilçenin kuzeyinde Topkapı tarafında bulunmaktadır.