Zeytinburnu Butik Otelleri

En iyi 11 butik otel, en uygun fiyatlar

Zeytinburnu Butik Otel Fiyatları

İstanbul'un dışarıya açılan kapısı olarak görülen Zeytinburnu, konaklama açısından şehrin en çok tercih edilen bölgelerinden biri…

Zeytinburnu'nun çevresinde Fatih, Bayrampaşa, Eyüp, Bakırköy, Esenler ve Güngören, güneyinde ise Marmara Denizi bulunuyor. Yaklaşık 2,5 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Zeytinburnu, ulaşım açısından da oldukça avantajlı bir konumda yer alıyor.

Panorama 1453, Balıklı Rum Vakfı Hastanesi, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi ve surları içinde tarihin bir yansıması, Zeytinburnu.

Öyle ki, ilçede bulunan hafif metroyu, diğer raylı sistemleri, otobüsleri ve minibüsleri kullanarak, şehrin önemli noktalarına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı, Zeytinburnu'nda pek çok konaklama alternatifi yer alıyor. Bu konaklama alternatiflerinden en çok dikkat çekenler ise Zeytinburnu butik otelleri. Zeytinburnu butik otelleri, Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu'na ve Atatürk Havalimanı'na yakın bir mesafede bulunduğundan, hem turistik, hem de iş amaçlı konaklamalarda fazlasıyla tercih ediliyor. Zeytinburnu butik otelleri, misafirlerin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek donanıma sahip. Misafirlerin konforunu ön planda tutan Zeytinburnu butik otellerini, İstanbul konaklamalarınızda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Zeytinburnu, şehrin tarihi mirasının en yoğun olduğu bölgelerden biri aynı zamanda. Zeytinburnu butik otellerinde konakladığınız süre boyunca gezebileceğiniz yerler ise şu şekilde; Panorama 1453 Tarih Müzesi, Yedikule Soğanlı Bitkiler Bahçesi, Topkapı Kültür Parkı, Yedikule Hisarı, Balıklı Rum Kilisesi, Balıklı Ayazması, Yenikapı Mevlevihanesi, Takkeci İbrahim Ağa Camii, Merkez Efendi Hamamı, Seyyid Nizam Tekkesi, Kazlıçeşme Fatih Camii ve Merkez Efendi Camii.

Zeytinburnu butik otelleri, fiyatlarıyla da dikkat çekici. Misafirlerine üstün hizmet kalitesi sağlayan Zeytinburnu butik otelleri, yabancı turistler tarafından da fazlasıyla tercih ediliyor. Bu nedenle Zeytinburnu butik otel fiyatlarının biraz yüksek olduğunu söylemekte fayda var. Genel olarak 2019 Zeytinburnu butik otel fiyatlarının ortalama 80 Euro civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, İstanbul'da hem turistik, hem de iş seyahati amacıyla konaklama yapmayı düşünüyorsanız eğer, Zeytinburnu butik otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Zeytinburnu butik otel fiyatlarından daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bu kadar çok tarihi eseri bir arada barından Zeytinburnu ilçesine her gün yüzlerce ziyaretçi akın etmektedir. Gezilecek görülecek o kadar çok yeri olunca da Zeytinburnu otelleri turistlerin tercihi oluyor. Zeytinburnu otel fiyatları yıl içinde pek fazla değişikliğe uğramamaktadır. Ancak yaz sezonunda turizmin biraz daha canlanması Zeytinburnu otel fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Zeytinburnu ilçesi sınırları içinde kalan Kazlıçeşme Fatih Camii, inşa edildiği kesin tarih bilinmemekle birlikte, İstanbul'daki ilk Türk camisi olduğu iddia edilmektedir. İstanbul'un fethi için gerçekleşen savaşlar büyük oranda Zeytinburnu ilçesi sınırları içinde olmuştur. Zeytinburnu'nda Fatih Sultan Mehmet'in fetih için kurduğu karargahının yeri küçük bir anıtla belirtilmiştir. Bu anıta itafen, anıtın bulunduğu semtin adına Dikilitaş denmiştir. Osmanlı zamanında İstanbul'un fethini günümüze taşıyan, o savaş zamanına ışık tutan Panorama 1453 Tarih Müzesi ilçenin kuzeyinde Topkapı tarafında bulunmaktadır.