Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Zelve Açık Hava Müzesi
Zelve Açık Hava Müzesi - Görsel 1
Zelve Açık Hava Müzesi - Görsel 2
Zelve Açık Hava Müzesi - Görsel 3
Zelve Açık Hava Müzesi - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Zelve Açık Hava Müzesi Hakkında

13. ve 14. Yüzyılda Hristiyanların önemli bir dini merkezi olan Zelve, Nevşehir-Anavos'a 5 kilometre uzaklıkta olup, Paşabağları'na 1 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Kaya oyma mekanlardaki yaşamın ne zaman başladığı bilinmemektedir. Zelve Açık Hava Müzesi'ne yapacağınız yolculuğunuz keyifli zamanlar yaşamanızı sağlayacak ve bölge mistik atmosferiyle sizleri büyüsü altına alacak.

Nevşehir'deki tatiliniz için Zelve Açık Hava Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Müze yakınında oteller, butik oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Konaklama tesislerinin fiyatlarını internet üzerinden araştırabilirsiniz. Açık hava müzesinde bulunan Direkli Kilise Zelve'deki manastır yaşantısının ilk yıllarında inşa edilmiştir.

Müzede Balıklı Kilise, Geyikli Kilise ve Üzümlü Kilise de ziyaret duraklarınız arasında olacak. Zelve Açık Hava Müzesi yakınındaki otellerde konaklayarak şehrin diğer gezilecek yerlerini de kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Nevşehir'deki Göreme Açık Hava Müzesi'nde bulunan dini yapıları da gezi listenize dahil etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

Zelve Açık Hava Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?