Yedi Kuğular Kuş Cenneti

  • Amasya

Yedi Kuğular Kuş Cenneti

Amasya'daki Yedikır Barajı etrafında bulunan Yedi Kuğular Kuş Cenneti, turizm açısından önemli bir noktadır. 817 hektarlık bir alanı kapsayan kuş cenneti, 1989 yılında SİT alanı olarak ilan edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye'nin ise en önemli kuş alanları arasında 57. sıradadır.

Bölge Suluova'ya 4 kilometre uzaklıkta olup kolay bir ulaşıma sahiptir. Buraya geldiğinizde hem huzurlu bir doğa ortamı hem de birçok hayvan türü sizleri bekliyor olacak. Yedi Kuğular Kuş Cenneti'nde kuğular, yaban kazları, yaban ördekleri, angutlar ve karabataklar görebilirsiniz. Şehrin cennet köşelerinden biri olan Yedi Kuğular Kuş Cenneti'ni ziyaret etmek ruhunuza kesinlikle iyi gelecek bir yolculuk olacak.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Girişte para isteniyor
2

-

Kuş cenneti diye yazıyor fakat belediye başkanı ile orada bir esnaf halka açık olan yerde insanlarda zorla para alıyor ve bunu araştırdık. Bunu yapan (belediye başkanı) orada böyle bir park yok yaptıkları bir gölet birkaç kaz var ve o hayvanlar perişan pislik içerisinde, yaklaşık 70 kilometre yol gittim pişman oldum.

3
Burada kuş falan yok
4

-

Ben Amasyalıyım. Burada kuş falan yok, o öncedendi. Gelmeye değmez. Taşova Borabay Gölü harikası. Orayı tavsiye ederim.

3
Göç mevsiminde gelmek lazım
8

-

Çok güzel bir yer ama göç mevsiminde gelmek lazım.