Amasya Apartları

En iyi 52 apart otel, en uygun fiyatlar

Amasya Apart Otel Fiyatları

Şehzadeler şehri olarak da nitelendirilen ve tarihsel geçmişi ile Anadolu'nun en eski kentlerinden biri olan Amasya, misafirperver apartlara ev sahipliği yapıyor.

Başta tarihi Yalıboyu Evleri olmak üzere pek çok tarihi değeri ile Amasya, yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde uygun bütçeli bir konaklama alternatifi arayanlar ise, Amasya apart otellerini tercih etmektedir. Genellikle kalabalık arkadaş grupları ve aileler tarafından tercih edilen Amasya apart otellerinin büyük bir kısmı ise şehir merkezinde yer almaktadır. Tesislerin bir kısmı açık büfe ya da kontinental kahvaltı sunarken, bir kısmı ise konuklara özel tam donanımlı mutfağa ev sahipliği yapmaktadır.

Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alan Amasya, doğusunda Tokat, güneyinde Yozgat, batısında Çorum ve kuzeyinde Samsun ile komşudur. Ankara'ya 336 km. İstanbul'a 671 km. uzaklıkta bulunur.

Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte gönül rahatlığıyla konaklayacağınız Amasya apart otelleri, özellikle turistik seyahat amacıyla şehirde bulunuyorsanız size ekonomik bir konaklama alternatifi sunmaktadır. Tamamen sizin ihtiyaçlarınız ön planda tutularak dizayn edilen apartlar, ev konforunda bir hizmet arayışında olanlara hitap etmektedir.

Diğer konaklama birimleriyle kıyaslandığında ise Amasya apart otel fiyatları uygun bütçeleri ile ön plana çıkmaktadır. Sitemiz üzerinden hemen şimdi yapacağınız kısa bir araştırma ile apartlar hakkında daha detaylı bilgi alabilir, pek çoğunda bulunan erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Amasya apart otel fiyatları, bütçenizi sarsmayacak bir aralıkta yer almaktadır.

Yeşilırmak'ın cömert suları bereketli ovaları daha da verimli kılarken, aynı zamanda bir kültür ortamı da oluşturur. Irmak boyunca uzayıp giden hayatlar, sosyal yapılar bu çerçevede oluşan birikim yüzyılların sermayesi olarak Amasya'da bir hazineye dönüşür. Musikiden mimariye, sanat ve bilimden yemek ve yaşam kültürüne değin hayatın her alanında bu birikimin izlerini görmek mümkündür. Amasya otellerinin dekorunda da bu kültürün izlerini rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Amasya, kalacak yer bakımından ziyaretçilerine birbirinden farklı seçenekler sunar. Şehir merkezinde veya merkeze birkaç kilometre mesafede bulunan, hizmet kaliteleri yüksek Amasya otellerinin yanı sıra, Yeşilırmak'ın kenarına inci bir gerdanlık gibi dizilmiş tarihi konak ve evlerin bir kısmı Amasya oteli ya da pansiyonu olarak hizmet vermektedir.

Amasya 2019 otel fiyatları da yıl içinde büyük değişiklik göstermemekle beraber genel itibari ile 50 – 100 TL arasındadır. Amasya otel fiyatları, otelin konumuna, konseptine göre değişir. Amasya 2019 termal otel fiyatları daha ucuzken, restore edilmiş Amasya konaklarının fiyatları daha fazladır.

Uzun süre dayandığı için gönül rahatlığıyla evinize götürebileceğiniz Amasya elmalarından ve yöreye özgü kuru bamyalardan almayı, Yeşilırmak'ın kıyısındaki çay bahçelerinde sonbaharın son güneşli günlerinin tadını çıkarmayı, dökülen çınar yapraklarının çıtırtıları eşliğinde nehir kenarındaki gölgeli yolda yürüyüş yapmayı unutmayın.

Amasya'ya yolunuz düşerse uğrayın, demek olmaz. Çünkü Amasya'da görülmesi gereken öyle eserler var ki, "uğramak" muhtemelen yetersiz bir zaman olacaktır.