Türvak Sinema Müzesi

  • İstanbul / Beyoğlu

Türvak Sinema Müzesi

Türk sinemasına ve sanata yıllarını veren Türker İnanoğlu'nun kurmuş olduğu Türvak Sinema Müzesi, Beyoğlu-Galatasaray Meydanı'nda bulunuyor.

Eğer tam bir Türk sineması ve nostalji aşığıysanız kesinlikle Türvak Sinema Müzesi ve Sanat Kitaplığı'nı ziyaret etmelisiniz. Eski fotoğraf makineleri ve eski projeksiyon cihazları gibi aletler, Yılmaz Güney, Adile Naşit, Hulusi Kentmen, Kemal Sunal, Sadri Alışık gibi unutulmaz oyuncuların balmumları, eski film afişleri, sinema biletleri, belgeler gezdiğiniz her salonda sizleri karşılıyor olacak. Tabii ki televizyonun hayatımıza ilk girdiği günden bu yana geçirdiği değişimlere de tanık olmak ayrı bir keyif verecek sizlere.

Büyük bir zenginliğe sahip olan Türvak Sinema Müzesi, İstanbul'da gezilmesi gereken önemli müzeler arasındadır. Eski filmlerin atmosferini yaşamak, teknolojinin adım adım nasıl ilerlediğine şahit olmak için Beyoğlu'ndaki Türvak Sinema Müzesi ve Sanat Kitaplığı'nı gezmek için bir gününüzü ayırmanız yeterli olacak. Beyoğlu'nun İstiklal Caddesi'nde gezerken St. Antuan Kilisesi'ni, Galata Kulesi'ni ve Pera Müzesi'ni ziyaret etmeyi de unutmayın.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın