İstiklal Caddesi

  • İstanbul / Beyoğlu / Taksim

İstiklal Caddesi

İstanbul'un en köklü yerlerinden biri olan ve Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi, Türkiye'nin en işlek ve en ünlü caddelerinden biridir.

19. yüzyıldan beri ününü koruyan cadde, Tünel ile Taksim Meydanı arasında uzanmaktadır. Farklı ülkelerden gelen insanlar adeta bu caddede kültür mozaiği oluştururlar. Gezi için İstanbul'a gelen turistler ise İstiklal Caddesi'ne yakın otellerde konaklamayı tercih ediyorlar.

Burada istediğiniz gibi alışveriş yapabilir, yorulduğunuzda oturabilecek bir cafe bulabilirsiniz. Her etnik kökenden insanın gidip gördüğü caddenin, herkesi kendine hayran bırakan bir tavrı vardır. İstiklal Caddesi; dostlarla, ailelerle ve kol kola girmiş sevgililerle renklenir her gün. Aşkların yaşandığı, aşkların bittiği bu cadde çoğu insana ilham kaynağı olmayı da ihmal etmemiştir. Şarkılara konu olmuş şiirlerin mısralarını süslemiştir. Anlatılamayan İstanbul'un bir özetidir İstiklal Caddesi. Size siz olduğunuzu hissettirir. Eğer bir hafta sonunuzda ne yapacağınız hakkında bir karara varamadıysanız İstiklal Caddesi'ni tercih edebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
İstiklal Caddesi
10

-

İstanbul'un simge yerlerinden birisi İstiklal Caddesi. Hatta İstanbul'u yaşamış İstanbul'dan keyif almış olanlar uzakta kaldıklarında en çok burayı özlerler. Hemen hemen 24 saat hareketlidir. Sokak çalgıcıları, kafası güzel insanlar, bazen aklınızı başından alan tramvay, birçok kültüre beşiklik etmişliğin ispatı binaları... Her bir sokağı dile gelecekmiş gibi hissettirir İstiklal Caddesi'nin. Islak hamburger, yazın .. Devamını Göster