Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Turkcell Platinum Park

+ 10 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Turkcell Platinum Park Hakkında

Yaz kış farketmez, doğada olmak ve temiz havada vakit geçirmek hepimize iyi geliyor. Araba gürültüsü, kalabalık ve şehir stresinden uzak kalmak ise biz İstanbullular için vazgeçilmez unsurlardan. Bunun için de Belgrad Ormanı, Atatürk Kent Ormanı ya da Kemerburgaz Kent Ormanı gibi yeşil alanlar imdadımıza yetişiyor.

Bu listeye bir de Turkcell Platinum Parkı'nı eklemek gerekiyor. Şehrin ortasında yemyeşil bir alan sunan bu park, yılın her mevsimi doğada olmak isteyenler için ilk sıralarda yer alıyor. Üstelik, İstanbul'dan uzaklaşmadan orman havası alabileceğiniz bu parkta yok yok!.

Turkcel Platinum Park’ı Nasıl Bir Yer?

İstanbul'un Ayazağa semtinde yer alan Turkcell Platinum Park, şehrin göbeğinde yer alsa da, tamamen yemyeşil bir alanda huzur dolu bir deneyim sunuyor. Park alanında Geyik Restoran ve Cafe adında çok güzel bir mekan var. Bu mekanın hem açık hem de kapalı kısmı bulunuyor.

Açık kısımda ateş yakılıyor ve ateş başında yemek yiyip, çay kahve içebiliyorsunuz. Restoran alanı yakınında bir geyik sizi bekliyor ve yavrusuyla birlikte kendi alanında geziniyorlar. Restoran da adını bu tatlı geyiklerden alıyor.

Turkcell Platinum Park'ta ayrıca off-road parkuru da var. Off-road araçlarıyla bu deneyimi yaşayabilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Parktaki okçuluk alanında eğitmenler eşliğinde ok atabilir, bu alanda da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Parkın içinde, ormanlık alanda dev bir salıncak bulunuyor.

Daha çok fotoğraf çekmek isteyenlerin uğrak noktası olan bu salıncak, doğanın içinde salıncak sallanmak isteyenleri kendine çekiyor.

Turkcell Platinum Park çocuklar için de pek çok etkinlik alanına sahip. Çocuklar için tasarlanmış bu alanlarda çocuklarınızla neşeli vakit geçirebilir, onlarla doğayla baş başa bir alanda oyunlar oynayabilirsiniz. Yürüyüş yapmak isterseniz, burada yer alan trekking parkurunda da dilediğiniz kadar yürüyüş yapabilir, doğada olmanın verdiği mutluluğun tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Geyik, keçi, at ve köpek gibi çeşitli hayvanların da bulunduğu park sayesinde, hem doğada huzur bulabilir, hem de leziz yemekler eşliğinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Turkcel Platinum Park Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Parka giriş ücreti bulunmuyor ancak buraya gitmeden önce etkinlik alanı ya da restoran için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Aksi halde alana giriş yapamıyorsunuz. Park alanına girişte sizi bir görevli bekliyor ve rezervasyonunuz olup olmadığını kontrol ediyor. Akabinde aracınızı otoparka bırakıp, bu oğa dostu parkta doya doya vakit geçirebilirsiniz.

Turkcell Platinum Park haftanın her günü 09. 00-23. 00 saatleri arasında ziyarete açık. Bu saatler arasında dilediğiniz zaman park alanına gidebilir, ister kahvaltı ister ataş başında akşam yemeğiyle gününüzü şenlendirebilirsiniz.

Hem çocuklarınızla sıkılmadan vakit geçirmek, hem de yakılan ateşin başında kış mevsiminin tadını çıkarmak, Turkcell Platinum Park'ı pek çok açıdan özel kılıyor. Özellikle hafta içi daha sakin olan alanda yoğun iş günlerinin getirdiği stresi atabilir, sevdiklerinizle bir arada eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Turkcell Platinum Park
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?