Belgrad Ormanı

+ 7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Belgrad Ormanı Hakkında

Bir gezi ve piknik alanı olan Belgrad Ormanı, doğal bir güzelliğin nasıl olduğunu gözler önüne sermektedir. İstanbul’un Sarıyer ilçesine yakın olan Belgrad Ormanı, Karadeniz kıyılarına 45 kilometre kadar yakındır. Ormanın en yüksek yeri Kartaltepe’dir ve 230 metre yüksekliğine sahiptir. Döneminde Osmanlı İmparatorluğunun su ihtiyacını karşılamak için su bentleri yapılmıştır bu bölgeye. Örnek vermek gerekirse 2. Sultan Bentleri ve Valide Bendi burada bulunan su bentlerindendir. Kanuni Sultan Süleyman Belgrad seferinden döndüğü sırada getirdiği esirleri buraya yerleştirince bu bölgenin adı Belgrad olarak kalmıştır. 700 dönümlük alanının halka açık olduğu ormanın giriş ücreti bulunmaktadır. Fakat güzel ve keyifli bir gün geçirmek için Belgrad Ormanı’na gitmeye değer. Yeşillikler arasında dostlarınız ve ailenizle zamanın nasıl geçtiğini anlayamazken tekrar gelebilmek için hemen gün ayarlayacaksınız. Bölgede bulunan Marmaracık Koyu, Telli Baba Türbesi ve Emirgan Korusu da ziyaret edeceğiniz yerler arasında olabilir.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Belgrad Ormanı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
29.10.2015
Ayşe Cik
En uzun yürüyüş rotam
Hayatımın en uzun ve en keyifli yürüyüşünü Belgrad Ormanı'nda yaptım. Orada geçireceğiniz yarım gün bile sizi yenileyecek ve kısa bir tatil yapmış hissi verecektir. İstanbul için yeşili, havası, huzuru büyük bir nimet. Keyifli yürüyüşler :)
5/5 Mükemmel
29.10.2015
Selma Töre
En uzun yürüyüş rotam
Hayatımın en uzun ve en keyifli yürüyüşünü Belgrad Ormanı'nda yaptım. Orada geçireceğiniz yarım gün bile sizi yenileyecek ve kısa bir tatil yapmış hissi verecektir. `İstanbul` için yeşili, havası, huzuru büyük bir nimet. Keyifli yürüyüşler :)