Tümbüldek Kaplıcası

+ 5 Fotoğraf
4.3/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Tümbüldek Kaplıcası Hakkında

Ülkemizin zengin su kaynaklarından sadece biri olan Tümbüldek Kaplıcası, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunmaktadır. Akarca Köyü’ne yakın olan kaplıcanın varlığı çok eski dönemlerden beri varlığını devam ettirmektedir. Tümbüldek Kaplıcası’nın sularında analizler yapılmıştır. Yapılan analiz sonuçlarında suların sodyum, kalsiyum ve bikarbonatlı olduğu ortaya çıkmıştır. Kaplıca suyu yeraltında 52 derece kaynamakta olup, aynı zamanda romatizma, kalp, böbrek taşı-kumu ve mide hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Kaplıcanın çevresinde dinlenebileceğiniz tesisler de mevcut. Tümbüldek Kaplıcası’nın bulunduğu doğal çevre de halk tarafından mesire yeri olarak kullanılıyor. Hem güzel bir piknik hem de kaplıca keyfini birleştirmek isterseniz şayet, Tümbüldek Kaplıcası tercihleriniz arasında mutlaka olmalı.

Yorum / Değerlendirme

4.3/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Tümbüldek Kaplıcası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
07.05.2017
Misafir
Çok güzel
Çok güzel soyunma kabini hariç.
5/5 Mükemmel
10.03.2016
Ekrem Oruc
Hamam içi hizmeti hiç beğenmedim
Ben ve ailem 2016 yılbaşı günü hamama gittim. Yollar güzel fakat hamam içi hizmeti hiç beğenmedim. Soyunma odaları çok soğuk ve de soba yanmıyordu. Başkanımın ilgilenmesi dileğimle. Bir hemşerin olarak.
3/5 Çok İyi
20.10.2015
Raif Demircan
Bakıma ihtiyaç var
Kaplıca içerisinde bakıma ihtiyaç var. Belediyenin ilgilenmesi gerekmektedir. Soyunma odalarının duvarlarında boyalar kabarmış, kıyafetleri asamıyorsun.
5/5 Mükemmel
26.05.2015
Misafir
tumbuldek kaplicasi
Harika,cumartesi biz sınıfça gideceğiz.
5/5 Mükemmel
25.02.2014
Misafir
Tümbüldek Kaplıcası
Güzel olmuş beğendim.

Konum

Haritada gör