Terziköy Kaplıcası

  • Amasya / Amasya Merkez

Terziköy Kaplıcası

Terziköy Kaplıcası, Karadeniz'in tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan noktası Amasya'nın il merkezinde yer almaktadır. Terziköy Kaplıcası, Amasya'nın önemli turizm alanlarından sadece biridir.

Çivi Köyü sınırları içinde yer alan Terziköy Kaplıcası'nın şifaları sularının mide, safra kesesi, idrar yolları, romatizma, felç, bağırsak, böbrek, sinir sistemi ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Sağlık turizmi için bölgeye uzun süreli gelenlerin konaklama yapabileceği tesisler bölgede hizmet vermektedir.

Kaplıcanın etrafında konaklama otellerinin yanı sıra restoran, çocuklar için oyun alanları ve piknik yerleri de mevcuttur. Yıl içerisinde hem sağlık hem de turistik açıdan yerli - yabancı pek kişi tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Terziköy Kaplıcası, Amasya tatiliniz için tercih edebileceğiniz yerler arasındadır.

Sağlık turizminin en önemli alanlarından olan bu kaplıcalar, size aynı zamanda doğal güzellikleri de sunmayı unutmayacak. Bu arada Kral Kaya Mezarları, Borabay Gölü ve Amasya Kalesi'ni de gezebileceğiniz yerler listenize ekleyebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Kaplıca mükemmel
6

-

Kaplıca mükemmel. Ortam güzel. Birincisi, fiyatlar çok yüksek ve sürekli artış içinde. Bu durum kaplıca tercihlerini başka yerlere yönlendirmek için yeterli. İkincisi, kaplıcadan oda tutma sırasında özellikle yaz aylarında sürekli olarak müşteriler arasında ayrıcalıklar var. Gurbetçilere daha büyük bir ikram, izzet var sanki. Amasya'nın halkı uzaydan gelmiş gibi ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor.