search icon
Giriş
05 Ağustos Per.
Çıkış
06 Ağustos Cum.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Amasya Merkez Pansiyonları

Amasya için 10 otel listelendi.

Osmanlı Konağı Pansiyon

Pansiyon
Hayvan Dostu
Neredekal.com
4.8/5
Merkez merkezine 2.0 km uzaklıkta
140 TL140 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:140 TL
Tesisi Ara
 • Oda-Kahvaltı

Gönül Sefası Butik Otel

Pansiyon
Hayvan Dostu
Neredekal.com
5/5
Merkez merkezine 1.0 km uzaklıkta
220 TL220 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:220 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
195 TL
Etstur
Otelz.com
220 TL
195 TL'den başlayan fiyatlarla

Lale Han Otel

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
3.7/5
Merkez merkezine 0.8 km uzaklıkta
375 TL375 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:375 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
324 TL
Setur
Otelz.com
375 TL
324 TL'den başlayan fiyatlarla

Şehr-i Zade Konağı

Butik Otel
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
3.8/5
(45 değerlendirme)
Merkez merkezine 0.4 km uzaklıkta
250 TL250 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:250 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
249 TL
Otelz.com
Etstur
250 TL
249 TL'den başlayan fiyatlarla

Taşhan Otel

Belediye Belgeli
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.2/5
Merkez merkezine 0.2 km uzaklıkta
350 TL350 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:350 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Saray Otel Amasya

Otel
Şehir Oteli
Merkez merkezine 1.0 km uzaklıkta
160 TL160 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:160 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Hatunca Butik Otel

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.5/5
Merkez merkezine 1.4 km uzaklıkta
499 TL499 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:499 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
499 TL
Otelz.com
Odamax
500 TL
499 TL'den başlayan fiyatlarla

İlk Konak Butik Otel

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.4/5
Merkez merkezine 0.5 km uzaklıkta
235 TL235 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:235 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
199 TL
Otelz.com
Odamax
235 TL
199 TL'den başlayan fiyatlarla

Aydınlı Hotel Amasya

Otel
İş Seyahati Oteli
Merkez merkezine 0.3 km uzaklıkta
330 TL330 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:330 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
330 TL
Odamax
Etstur
330 TL
330 TL'den başlayan fiyatlarla

Sarı Konak Boutique Hotel & Spa

Butik Otel
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
4.5/5
Merkez merkezine 0.8 km uzaklıkta
841 TL841 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:841 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
824 TL
Etstur
Odamax
841 TL
824 TL'den başlayan fiyatlarla

Amasya Merkez Pansiyonları

Amasya Merkez Pansiyonları

Orta Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Amasya, şehrin içinden akan Yeşilırmak ile ün kazanıyor. Amasya denildiğinde akla ilk gelen elma olsa da aslında kent Şehzadeler Şehri olarak anılıyor. Sadece doğal güzelliklere değil tarihi eserlere de ev sahipliği yapan şehir, Osmanlı Dönemi'nden kalan eşsiz mimariyi gözlerin beğenisine sunuyor. Mimari pek çok dokuyu bünyesinde barındıran kent, yalılarla, kral mezarlarıyla, müzeleriyle ve kaleleriyle görenleri adeta büyülüyor.Kültür turizmine büyük katkısı bulunan Amasya, her yıl gittikçe artan yerli ve yabancı turiste kapılarını aralıyor. Siz de 7 bin yıl tarihe tanıklık eden kentte tatilinizi yapabilir, tarihin tozlu sayfalarında gezinebilirsiniz.Tatil rotanızı Amasya merkeze çevirdiğiniz takdirde ev konforunda konaklama da sizleri bekliyor. Köklü geçmişi merak eden herkesin en uğrak noktası olan Amasya, konaklama açısından çeşitli Amasya merkez otel alternatiflerini bünyesinde barındırıyor. Samimi ve güler yüzlü personeliyle misafir memnuniyeti odaklı çalışan Amasya merkez pansiyonları misafirler için özenle hazırlanıyor. Her gereksinime cevap veren pansiyonlar, kente geldiğinizde sizlere eşlik ediyor. Turistik geziler için ideal nitelikler taşıyan bu pansiyonlar ekonomik bir tatili de sizlere sunmayı ihmal etmiyor. Ev sıcaklığını arayan herkesin tercih ettiği ilk adres olan pansiyonlar, günlük geziler veya hafta sonu kaçamakları için uygun seçenekler de bulunduruyor.

Amasya Merkez Günlük Pansiyon

Amasya Merkez Günlük Pansiyon

Kültürel ve tarihi zenginliğiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başaran Amasya, geçmişe yolculuk imkanını sizlere tanıyor. Geçmiş dönemde önemli bir krallığa başkent olmasıyla da bilinen Amasya merkezde ev konforunda konaklamayla birlikte eşsiz bir tatil yapabilirsiniz.Tarihi yapılardan yöresel lezzetlere varana kadar kültürel turizmi ayakta tutan Amasya Merkez, çeşitli konaklama alternatiflerini misafirlerinin beğenisine sunuyor. Seçim hakkının tamamen size kaldığı tesislerin fiyat açısından da ekonomik bir tercih olduğu söylenebilir. Dolayısıyla siz de tatil rotanızı Amasya Merkez'e çevirebilir, şehzadelerin, sanatkarların, bilim insanlarının ve şairlerin adeta evi olan bu kenti doyasıya gezebilirsiniz.Amasya merkezde yer alan pansiyonlar, önemli konakların restore edilmesiyle oluşuyor. Dolayısıyla yüzlerce yıllık tarihin kokusunu bu pansiyonlarda alabilirsiniz. Tarihle aynı atmosferi paylaştığınız pansiyonlarda yöresel lezzetleri bulabilmeniz de mümkün hale geliyor. Şehrin önemli noktalarını yakınlığıyla dikkat çeken pansiyonlarla dilediğiniz yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eğer Amasya'ya sadece bir günlük geldiyseniz veya bir hafta sonu kaçamağı yaptıysanız Amasya merkez günlük pansiyon tercihini gözden geçirebilirsiniz. Günlük pansiyonlar size kısa vadede ekonomik bir tatil yapma fırsatı sunuyor.Turistik konaklamalar için ideal nitelikler taşıyan bu pansiyonların sunduğu bazı imkanlar ise şöyle:

 • Pansiyonlarda yöresel lezzetleri tadabilir, kültürle iç içe olan bu kentin damak tadını keşfedebilirsiniz.
 • Önemli antik ve doğal güzelliklere yakınlığıyla dikkat çeken pansiyonlar sayesinde istediğiniz yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.
 • Ev sıcaklığını aratmayan personel ve işletmeciler sayesinde keyifli bir konaklama yapabilirsiniz.
 • Gün içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz materyalleri pansiyonlarda bulabilirsiniz.
 • Hafta sonu kaçamağı ya da iş seyahati sebebiyle Amasya merkezdeyseniz e��er günlük pansiyon seçeneğini değerlendirebilir, ekonomik bir konaklama yapabilirsiniz.

Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları

Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları

İç Anadolu'yla Karadeniz Bölgesi'ni kavuşturan Amasya, ulaşım açısından kolaylık sağlıyor. Her bölgeden kara yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Amasya'ya hava yolu ve emir yolu gibi ulaşım alternatifleri de bulunuyor. Amasya merkezi tatil için tercih ettiğinizdeyse ev konforunda konaklama sizleri bekliyor. Pek çok alternatifi bünyesinde barındıran Amasya, fiyatlar açısından da ekonomik tatilin anahtarı oluyor. Amasya merkez pansiyon fiyatları pek çok etkene göre değişiklik gösterebiliyor. İl etkense yaz ve kış sezonu olarak karşınıza çıkıyor. Kış ayı fiyatları, yaz ayı fiyatlarına nazaran daha uygun bir seçenek sunuyor. Diğer bir etkense pansiyonların bulunmuş olduğu konum. Amasya merkezde pek çok pansiyon önemli noktalara kolay ulaşılabilecek yerde bulunuyor ama cazibe merkezlerine, antik güzelliklere daha yakın olan pansiyonlar diğerlerine göre farklı fiyat aralığ�� sunuyor.Amasya merkezde her bütçeye uygun konaklama imkanı mevcut. Daha ekonomik tatil yapmak istiyorsanız eğer erken rezervasyon alternatifini de değerlendirebilirsiniz. Erken rezervasyon size avantaj sunarak, tatilinizin daha ekonomik boyutlara ulaşmasını sağlıyor.

Amasya Merkez Gezilecek Yerler

Amasya Merkez Gezilecek Yerler

Şehzadeler kenti olarak bilinen Amasya merkezi tatil için tercih edebilirsiniz. Tarihin tozlu sayfalarını karıştırabileceğiniz bu kentte konforlu konaklama yapabilirsiniz. Amasya merkez ucuz pansiyonlar seçeneğini gözden geçirerek ekonomik tatilin anahtarını elinizde bulundurabilirsiniz.Amasya merkeze geldiğiniz takdirde gezebileceğiniz pek çok yer de bulunuyor. Mekanlardan bazıları ise şöyle:

 • Pontus Krallarına ait olan Kral Kaya Mezarları'na gidebilir, yakın çevresinde bulunan Amasya Kalesi'ni ve Borabay Gölünü ziyaret edebilirsiniz.
 • Önemli değer sahip olan ibadethanelerden Amasya Fethiye Camii'ne gidebilir, mimari dokusunu inceleyerek tarihe tanıklık edebilirsiniz.
 • Seyrine doyum olmayan Çakallar Tepesi'ne gidip eşsiz manzarayı ayaklarınızın altında bulabilirsiniz. Tepenin hemen arkasında da Ferhat Dağı bulunuyor.
 • 1510 yılına ait olan Amasya Yıldız Hamamı'na gidebilir, burada bulunan külliyeyi de ziyaret edebilirsiniz.
 • Şifalı sulara ev sahipliği yapan Terziköy Kaplıcası'na gidebilir, mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz.
 • 19 yüzyıldan günümüze ulaşan değerli eşyaların sergilendiği müze olan Hazeranlar Konağı Müze Ev'i ziyaret edebilirsiniz. 355'e yakın etnografik eserin yer aldığı müzede tarihin izlerini sürebilirsiniz.
 • Tarihin en güzel yapılarından biri olan Sultan 2. Bayezid Külliyesi'ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Yapıldığı tarihin ve eserin sahibinin henüz sırrını koruduğu Kadılar Türbesi'ne gidebilirsiniz. Türbe, merkezde yer alması dolayısıyla kolay bir ulaşım sunuyor.
 • Sultaniye Medresesi olarak da bilinen Çelebi Mehmet Medresesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Siz de hem keyifli bir tatil yapmak hem de bu tarihe tanıklık etmek istiyorsanız eğer tatil rotanızı Amasya Merkez'e çevirebilirsiniz. Amasya, tarihe yolculuk için siz değerli misafirlerini bekliyor.

Amasya Merkez Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amasya Merkez Pansiyonları için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Amasya Merkez Pansiyonları - En Uygun Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları için 1 gecelik ortalama fiyat 140 TL - 841 TL
Amasya bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Amasya bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Amasya Merkez Pansiyonları - En Uygun Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Amasya Merkez Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Amasya Merkez Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Amasya Merkez Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Amasya Merkez Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.