Giriş
05.06.22
Çıkış
06.06.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Konsept/Tema

Aile Dostu
Butik Otel
Hayvan Dostu
İş Seyahati Oteli
Şehir Oteli

Konaklama Tipi

Oda-Kahvaltı

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Tesis Türü

Pansiyon

Olanaklar

Araba Kiralama
Evcil Hayvan Girebilir
Kuru Temizleme
Resepsiyon
Sigara İçme Alanı

Sağlık ve Güvenlik

Güvenli Turizm Sertifikası

Amasya Merkez Pansiyonları:

Amasya için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Pansiyon
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
(2 değerlendirme)
Merkez merkezine 2.2 km uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
349 TL
4.3/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Merkez merkezine 330 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
450 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.4/5 Mükemmel
(11 değerlendirme)
Merkez merkezine 520 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
300 TL
Otelz.com
399 TL
En uygun fiyat
300 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
300 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.5/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Merkez merkezine 340 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
549 TL
Setur
550 TL
En uygun fiyat
549 TL
Otelz.com
En uygun fiyat:
Otelz.com
549 TL
Otel
Butik Otel
4.4/5 Mükemmel
Merkez merkezine 450 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
368 TL
Odamax
479 TL
En uygun fiyat
368 TL
Otelz.com
En uygun fiyat:
Otelz.com
368 TL
4.8/5 Mükemmel
Merkez merkezine 620 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
590 TL
Odamax
500 TL
En uygun fiyat
500 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
500 TL
Otel
Aile Dostu
3.8/5 Çok İyi
(45 değerlendirme)
Merkez merkezine 370 m uzaklıkta
Otelz.com
%5 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
351 TL
Odamax
352 TL
En uygun fiyat
351 TL
Otelz.com
En uygun fiyat:
Otelz.com
351 TL
Otel
Şehir Oteli
4.4/5 Mükemmel
(3 değerlendirme)
Merkez merkezine 340 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
1.283 TL
4.5/5 Mükemmel
Merkez merkezine 820 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
1.375 TL
Otel
Aile Dostu
3.7/5 Çok İyi
Merkez merkezine 830 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
618 TL

Amasya Merkez Pansiyonları

Amasya Merkez Pansiyonları

Orta Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Amasya, şehrin içinden akan Yeşilırmak ile ün kazanıyor. Amasya denildiğinde akla ilk gelen elma olsa da aslında kent Şehzadeler Şehri olarak anılıyor. Sadece doğal güzelliklere değil tarihi eserlere de ev sahipliği yapan şehir, Osmanlı Dönemi'nden kalan eşsiz mimariyi gözlerin beğenisine sunuyor. Mimari pek çok dokuyu bünyesinde barındıran kent, yalılarla, kral mezarlarıyla, müzeleriyle ve kaleleriyle görenleri adeta büyülüyor.Kültür turizmine büyük katkısı bulunan Amasya, her yıl gittikçe artan yerli ve yabancı turiste kapılarını aralıyor. Siz de 7 bin yıl tarihe tanıklık eden kentte tatilinizi yapabilir, tarihin tozlu sayfalarında gezinebilirsiniz.Tatil rotanızı Amasya merkeze çevirdiğiniz takdirde ev konforunda konaklama da sizleri bekliyor. Köklü geçmişi merak eden herkesin en uğrak noktası olan Amasya, konaklama açısından çeşitli Amasya merkez otel alternatiflerini bünyesinde barındırıyor. Samimi ve güler yüzlü personeliyle misafir memnuniyeti odaklı çalışan Amasya merkez pansiyonları misafirler için özenle hazırlanıyor. Her gereksinime cevap veren pansiyonlar, kente geldiğinizde sizlere eşlik ediyor. Turistik geziler için ideal nitelikler taşıyan bu pansiyonlar ekonomik bir tatili de sizlere sunmayı ihmal etmiyor. Ev sıcaklığını arayan herkesin tercih ettiği ilk adres olan pansiyonlar, günlük geziler veya hafta sonu kaçamakları için uygun seçenekler de bulunduruyor.

Amasya Merkez Günlük Pansiyon

Amasya Merkez Günlük Pansiyon

Kültürel ve tarihi zenginliğiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başaran Amasya, geçmişe yolculuk imkanını sizlere tanıyor. Geçmiş dönemde önemli bir krallığa başkent olmasıyla da bilinen Amasya merkezde ev konforunda konaklamayla birlikte eşsiz bir tatil yapabilirsiniz.Tarihi yapılardan yöresel lezzetlere varana kadar kültürel turizmi ayakta tutan Amasya Merkez, çeşitli konaklama alternatiflerini misafirlerinin beğenisine sunuyor. Seçim hakkının tamamen size kaldığı tesislerin fiyat açısından da ekonomik bir tercih olduğu söylenebilir. Dolayısıyla siz de tatil rotanızı Amasya Merkez'e çevirebilir, şehzadelerin, sanatkarların, bilim insanlarının ve şairlerin adeta evi olan bu kenti doyasıya gezebilirsiniz.Amasya merkezde yer alan pansiyonlar, önemli konakların restore edilmesiyle oluşuyor. Dolayısıyla yüzlerce yıllık tarihin kokusunu bu pansiyonlarda alabilirsiniz. Tarihle aynı atmosferi paylaştığınız pansiyonlarda yöresel lezzetleri bulabilmeniz de mümkün hale geliyor. Şehrin önemli noktalarını yakınlığıyla dikkat çeken pansiyonlarla dilediğiniz yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eğer Amasya'ya sadece bir günlük geldiyseniz veya bir hafta sonu kaçamağı yaptıysanız Amasya merkez günlük pansiyon tercihini gözden geçirebilirsiniz. Günlük pansiyonlar size kısa vadede ekonomik bir tatil yapma fırsatı sunuyor.Turistik konaklamalar için ideal nitelikler taşıyan bu pansiyonların sunduğu bazı imkanlar ise şöyle:

 • Pansiyonlarda yöresel lezzetleri tadabilir, kültürle iç içe olan bu kentin damak tadını keşfedebilirsiniz.
 • Önemli antik ve doğal güzelliklere yakınlığıyla dikkat çeken pansiyonlar sayesinde istediğiniz yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.
 • Ev sıcaklığını aratmayan personel ve işletmeciler sayesinde keyifli bir konaklama yapabilirsiniz.
 • Gün içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz materyalleri pansiyonlarda bulabilirsiniz.
 • Hafta sonu kaçamağı ya da iş seyahati sebebiyle Amasya merkezdeyseniz eğer günlük pansiyon seçeneğini değerlendirebilir, ekonomik bir konaklama yapabilirsiniz.

Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları

Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları

İç Anadolu'yla Karadeniz Bölgesi'ni kavuşturan Amasya, ulaşım açısından kolaylık sağlıyor. Her bölgeden kara yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Amasya'ya hava yolu ve emir yolu gibi ulaşım alternatifleri de bulunuyor. Amasya merkezi tatil için tercih ettiğinizdeyse ev konforunda konaklama sizleri bekliyor. Pek çok alternatifi bünyesinde barındıran Amasya, fiyatlar açısından da ekonomik tatilin anahtarı oluyor. Amasya merkez pansiyon fiyatları pek çok etkene göre değişiklik gösterebiliyor. İl etkense yaz ve kış sezonu olarak karşınıza çıkıyor. Kış ayı fiyatları, yaz ayı fiyatlarına nazaran daha uygun bir seçenek sunuyor. Diğer bir etkense pansiyonların bulunmuş olduğu konum. Amasya merkezde pek çok pansiyon önemli noktalara kolay ulaşılabilecek yerde bulunuyor ama cazibe merkezlerine, antik güzelliklere daha yakın olan pansiyonlar diğerlerine göre farklı fiyat aralığı sunuyor.Amasya merkezde her bütçeye uygun konaklama imkanı mevcut. Daha ekonomik tatil yapmak istiyorsanız eğer erken rezervasyon alternatifini de değerlendirebilirsiniz. Erken rezervasyon size avantaj sunarak, tatilinizin daha ekonomik boyutlara ulaşmasını sağlıyor.

Amasya Merkez Gezilecek Yerler

Amasya Merkez Gezilecek Yerler

Şehzadeler kenti olarak bilinen Amasya merkezi tatil için tercih edebilirsiniz. Tarihin tozlu sayfalarını karıştırabileceğiniz bu kentte konforlu konaklama yapabilirsiniz. Amasya merkez ucuz pansiyonlar seçeneğini gözden geçirerek ekonomik tatilin anahtarını elinizde bulundurabilirsiniz.Amasya merkeze geldiğiniz takdirde gezebileceğiniz pek çok yer de bulunuyor. Mekanlardan bazıları ise şöyle:

 • Pontus Krallarına ait olan Kral Kaya Mezarları'na gidebilir, yakın çevresinde bulunan Amasya Kalesi'ni ve Borabay Gölünü ziyaret edebilirsiniz.
 • Önemli değer sahip olan ibadethanelerden Amasya Fethiye Camii'ne gidebilir, mimari dokusunu inceleyerek tarihe tanıklık edebilirsiniz.
 • Seyrine doyum olmayan Çakallar Tepesi'ne gidip eşsiz manzarayı ayaklarınızın altında bulabilirsiniz. Tepenin hemen arkasında da Ferhat Dağı bulunuyor.
 • 1510 yılına ait olan Amasya Yıldız Hamamı'na gidebilir, burada bulunan külliyeyi de ziyaret edebilirsiniz.
 • Şifalı sulara ev sahipliği yapan Terziköy Kaplıcası'na gidebilir, mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz.
 • 19 yüzyıldan günümüze ulaşan değerli eşyaların sergilendiği müze olan Hazeranlar Konağı Müze Ev'i ziyaret edebilirsiniz. 355'e yakın etnografik eserin yer aldığı müzede tarihin izlerini sürebilirsiniz.
 • Tarihin en güzel yapılarından biri olan Sultan 2. Bayezid Külliyesi'ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Yapıldığı tarihin ve eserin sahibinin henüz sırrını koruduğu Kadılar Türbesi'ne gidebilirsiniz. Türbe, merkezde yer alması dolayısıyla kolay bir ulaşım sunuyor.
 • Sultaniye Medresesi olarak da bilinen Çelebi Mehmet Medresesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Siz de hem keyifli bir tatil yapmak hem de bu tarihe tanıklık etmek istiyorsanız eğer tatil rotanızı Amasya Merkez'e çevirebilirsiniz. Amasya, tarihe yolculuk için siz değerli misafirlerini bekliyor.

Amasya Merkez Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amasya Merkez Pansiyonları için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Amasya Merkez Pansiyonları için 1 gecelik ortalama fiyat 349 TL - 349 TL
Amasya bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Amasya bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Amasya Merkez Pansiyonları - En Uygun Amasya Merkez Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Amasya Merkez Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Amasya Merkez Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Amasya Merkez Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Amasya Merkez Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.