Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Tepeköy Çınaraltı
Tepeköy Çınaraltı - Görsel 1
Tepeköy Çınaraltı - Görsel 2
Tepeköy Çınaraltı - Görsel 3
Tepeköy Çınaraltı - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Tepeköy Çınaraltı Hakkında

Tepeköy Çınaraltı, Gökçeada Tepeköy’ de bulunan ve içerisinde tarihi bir çınar ağacının saklı olduğu bir piknik alanı. Yüksek bir tepede yer alan Tepeköy Çınaraltı, sıcak yaz günlerinde bile bunaltmayan havası ve eşsiz manzarasıyla, keyifli bir gün geçirebileceğiniz bir yer. Gökçeada’ da koruma altına alınmış 6 tane çınar ağacı bulunuyor.

O çınar ağaçlarının en yaşlısı ise burada, Tepeköy Çınaraltı’ nda yer edinmiş kendine. Tarihe meydan okuyan bu çınar ağacı 625 yaşında. Yani 6 asır boyunca, kök saldığı yerden kocaman bir tarihe tanıklık etmiş. Bu açıdan baktığımızda, bu dev çınar ağacı görenleri birden etkisi altına almayı başarıyor.

Her rüzgar estiğinde, o çınar ağacı size bir şeyler anlatmaya çalışıyor sanki. Ağacın hemen dibinde tarihi bir çeşme yer alıyor. O çeşmeyle birlikte, dev çınar ağacı da tel örgü içerisinde korunuyor. Çınar ağacının ihtişamını arkanıza aldığınızda ise sizi uçsuz bucaksız bir Ege Denizi manzarası karşılıyor.

Semadirek Adası ve yeşil bir vadi de bu büyüleyici manzaraya eşlik ediyor. Tepeköy Çınaraltı’ nın etrafına yerleştirilmiş masalarda, Ege’ nin eşsiz manzarasına karşı keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Etrafta dolaşan evcilleşmiş keçiler de bu keyifli gününüze eşlik edeceklerdir.

Yolunuz Gökçeada’ ya düşerse, ihtişamıyla sizi etkisi altına alan çınar ağacı ve büyüleyici Ege manzarasıyla Tepeköy Çınaraltı’ nı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Tepeköy Çınaraltı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?