Gökçeada bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Gökçeada Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Ege’nin doğasını, tarihle buluşturan Gökçeada, sıcak yaz aylarında huzur ve dinginlik arayanların tatil tercihlerinin ilk sırasında yer alıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Gökçeada Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 17 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Gökçeada Laz Koyu

"Yeter ki çöpünüzü toplayın"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Gökçeada Rum Köyleri

"Tek araba zor"

3.0

Misafir yorumu

1 yorum

Gökçeada Sualtı Milli Parkı

"Gökçeada Sualtı Milli Parkı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Gökçeada Tuz Gölü

"Gökçeada Tuz Gölü"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Gökçeada Kaya Mezarı

"Gökçeada Kaya Mezarı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Marmaros Şelalesi

"Uzun bir yol gidiyorsunuz"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Gökçeada Tarihi Mekanlar

Ege'nin doğasını, tarihle buluşturan Gökçeada, sıcak yaz aylarında huzur ve dinginlik arayanların tatil tercihlerinin ilk sırasında yer alıyor.
Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gökçeada, eski tarihlerde İmroz adıyla anılmaktaydı. Günümüze kadar birçok tarihi kalıntıya sahip olan adanın doğal güzellikleri de görenlerin hafızalarında büyük bir yer edinir. Adanın müdavimi oldukça fazla. Konaklama seçeneklerine bakmak isterseniz uygun Gökçeada otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sizlere bu sayfamızda Gökçeada'da gezebileceğiniz yerler hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz. Gökçeada tatilinize sığdırmanızı önerdiğimiz doğal ve tarihi güzellikle şöyle:

Marmaros Şelalesi: Gökçeada'nın huzur dolu doğasının en güzel parçalarından biridir Marmaros Şelalesi. Dünyadaki birçok şelaleyle yarışacak kadar güzel olan Marmaros Şelalesi, Dereköy'ün çıkışında bulunuyor. Dereköy'e Uğurlu Köyü'nden ulaşabilirsiniz. Yemyeşil bir vadinin ortasında bulunan şelalenin çevresinde piknik yapabilir, aynı zamanda trekkinge ilginiz varsa bölgeyi güzel bir yürüyüşle keşfedebilirsiniz.

Gökçeada Yıldız Koyu: bir sualtı cenneti olan Gökçeada Yıldız Koyu, dalış meraklıları için en ideal noktalardan biridir. Koyun tertemiz sularında yüzebilir ve çevresini keşfetmek için kısa yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Adanın en sakin noktalarından biri Yıldız Koyu.

Gökçeada Tuz Gölü: Adanın en çok turist çeken yerleri arasındaki Gökçeada Tuz Gölü, yılın hangi mevsiminde adaya giderseniz gidin, muhakkak ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Göl, Aydıncık ve Kefalos Plajı'nın tam ortasında bulunuyor. Kolaylıkla ulaşacağınız Gökçeada Tuz Gölü, doğanın bölgeye sunduğu en güzel armağanlar arasında. Gölden çıkan çamurun romatizmal hastalıklara, sedef ve kireçlenme gibi rahatsızlıklara iyi geldiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Gölde windsurf ve kitesurf gibi su sporlarını ilkbahar aylarında gerçekleştirebilirsiniz.

Gökçeada Sualtı Milli Parkı: Ülkemizin ilk su altı milli parkı Gökçeada'dadır. Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Kuzulimanı ve Kaleköy arasında yer alıyor. Dalışlar için oldukça ideal bir yer olan milli parkın sualtı zenginlikleri gerçekten görülmeye değer. Bölgeyi özellikle dalış meraklılarına öneriyoruz.

Koylar ve Plajlar: Her tarafı Ege Denizi'yle sarmalanmış olan Gökçeada'da denizin tadını çıkarabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Bu noktalar arasında; adanın en uç noktasındaki Gökçeada Gizli Liman, Gökçeada Yuvalı Koyu, adanın koyundaki Gökçeada Laz Koyu ve Gökçeada Aydıncık Plajı'dır. Gökçeada Hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız, tatiliniz boyunca yukarıda bahsettiğimiz noktalara kısa yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada Gökçeada Rum Köylerini de gezi listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

6 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
6
Yeter ki çöpünüzü toplayın
9

-

koy çok güzel çocuklu aileler için uygun sayılabilir. Aracınızı park ettikten sonra çok az yürüyüş yolu var. Bu koy biraz zahmetli çöp poşeti taşıyacaksınız duş için su alacaksınız içeçeklerinizi termos çanta ile taşıyacaksınız tüm pisliğinizi toplayıp araba park ettiğiniz alandaki çöp konteynerina taşıyacaksınız bunlar zor geldiyse gitmeyiniz zira ayak iziniz dışında bir iz bırakmamanız gerekiyor. Zıpkınla balık av.. Devamını Göster

6
Uzun bir yol gidiyorsunuz
1

-

Şelaleye ulaşmak için çok uzun bir yol gidiyorsunuz. Yol taşlı, kayalı, saçma sapan... Yorgunluk ve uçurumdan düşme korkusu bir kenara, arabanın da oldukça canı yanıyor. Arabayla gidilebilecek yer sınırlı. Bir noktada park edip yürümek gerekiyor. Yaklaşık 2,5 km yürüdükten sonraki yol oldukça zorlu. Şelale denilebilecek bir yapı karşınıza çıkıyor. Denilebilecek bir yapı, dikkatinizi çekerim. Şelalede yüzülebilecek a.. Devamını Göster

6
Tek araba zor
3

-

O yokuş ve dar virajı yolu çıkabilirseniz eğer görebilirsiniz. Tek araba zor, şişiyor, iki araç imkansız, yarıdan döndük. Bizim gibi dönen bir sürü araç oldu.

6
Gökçeada Kaya Mezarı
10

-

Gökçeada otellerinde konaklıyorsanız eğer gezi listenizin başına burayı eklemeyi unutmayın.

6
Gökçeada Tuz Gölü
10

-

Gökçeada otellerinden birinde konaklıyorsanız eğer Tuz gölünü muhakkak ziyaret edin.

6
Gökçeada Sualtı Milli Parkı
10

-

Gökçeada otellerinde konaklama yapıyorsanız burayı ziyaret etmeyi unutmayın.