Sanayi
Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi
Süleyman Demirel Üniversitesi - Görsel 1
Süleyman Demirel Üniversitesi - Görsel 2
Süleyman Demirel Üniversitesi - Görsel 3
Süleyman Demirel Üniversitesi - Görsel 4
8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Süleyman Demirel Üniversitesi Hakkında

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ); Isparta merkezine bağlı olarak, 11 Temmuz 1992 tarihinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Üniversite ismini, Ispartalı siyasetçi ve Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel’ den almıştır.

Süleyman Demirel Üniversitesi, bilimsel araştırmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetleri ile de Türkiye’ nin yükseköğretim kurumları arasında seçkin bir yere sahiptir. Süleyman Demirel Üniversitesi’ nin eğitim veren 14 fakültesi, 1 devlet konservatuarı, 2 yüksekokulu, 4 meslek yüksekokulu, 6 enstitüsü ve 46 araştırma-uygulama merkezi bulunmaktadır.

1796 akademik personel bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi’ nde, yaklaşık olarak 79 bin öğrenci eğitim görmektedir. Birçok yabancı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan Süleyman Demirel Üniversitesi, aynı zamanda öğrencilerine akredite olmuş uluslararası dil pasaportu veren bir üniversitedir. Yabancı dil hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin almış olduğu Dil Pasaportları, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Şehir merkezinde bulunan ve Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ na 22 km uzaklıkta bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Süleyman Demirel Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?