Isparta bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Isparta Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Pek çok tarihi ve doğal güzellik bulacağınız, güller ülkesi Isparta'da keyifli bir tatil sizleri bekliyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Isparta Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 32 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Lavanta Vadisi

"Lavanta Kokusunu içinize doya doya çekin"

"Tanıtımı yapılmalı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Eğirdir Gölü

"Temiz hava, mangal, sohbet"

"Pansiyondan memnun kalmadık"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Yazılı Kanyon

"Görülmesi gereken bir doğa harikası"

"Görülmesi gerekli sayılı yerlerden"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Zindan Mağarası

 • Doğal Güzellikler
 • Aksu

"İçeride yarasalar var"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Pınargözü Mağarası

"Buz gibi suyu var"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Antiocheia Antik Kenti

"Serin zamanda gezmeye çalışın"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Dündar Bey Medresesi

"Geçerken uğranmalı"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Eğirdir Kalesi

"Harika bir manzara"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Aya Baniya (Aya Payana) Kilisesi

"Mimari çok ilginç"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Adada Antik Kenti

"Adada Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Isparta Tarihi Mekanlar

Pek çok tarihi ve doğal güzellik bulacağınız, güller ülkesi Isparta'da keyifli bir tatil sizleri bekliyor...
Tarihi ve kültürel değerler açısından zengin bir şehir olan Isparta'da gezilecek pek çok yer var. Isparta gezinize başlamadan önce sizin için hazırladığımız Isparta gezilecek yerler yazısına göz atın... Konaklama fırsatları için Isparta otel fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Antik Kentler: Antiocheia Antik Kenti ve Adada Antik Kenti Isparta'nın en çok ziyaret edilen örenyerleri. Helenistik dönemden kalma bu iki antik kentte önemli arkeolojik buluntular sergileniyor.

Men Tapınağı: Yalvaç ilçesinde 5 km uzaklıkta Gemen korusundadır. Tapınak M. Ö. 4. yüzyılda Ay Tanrısı Men adına yapılmıştır. Men kültürünün en önemli merkezleri arasında yer alan Antiocheia Antik Kenti, Tanrı Men'e sunulmuş pek çok eserle donatılmıştır. Men Tapınağı'nın dışında 2 kilise, stadyum ve evler yer almaktadır.

Hoyran Adası ve Kaya Mezarlar: Yalvaç ilçesine 24 km uzaklıkta, Hoyran Gölü içerisinde etrafı surlarla çevrili bir adadır. Adada tanrıça Artemis adına inşa edilmiş bir tapınak vardır. Hoyran Gölü'ne bakmakta olan mezarlar kayaların içine oyularak yapılmıştır.

Tarihi Yapılar: Kubad Abad Sarayı, Eğirdir Kalesi, Sığırlık Kalesi, Uluborlu Kalesi, Atabey Ertokuş Kervansarayı, Atabey Ertokuş Medresesi, Eğirdir Dündar Bey Medresesi, Kutlubey Ulu Camii, Mimar Sinan Camii, Kavaklı Camii, Eğirdir Hızırbey Camii, Yalvaç Devlethan Camii, Firdevs Bey Bedesteni, Aya Baniya (Aya Payana) Kilisesi, Ayastefanos Kilisesi Isparta'da yer alan ve gezebileceğiniz tarihi eserler.

Müzeler: Isparta Müzesi, Uluborlu Müzesi, Yalvaç Müzesi Isparta'da gezebileceğiniz, kentin tarihi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz müzeler.

St. Paul Yürüyüş Yolu: Günümüzde önemli turizm aktiviteleri arasında yer alan St. Paul uzun mesafe yürüyüş yolu Antalya Perge'den başlayıp, Isparta'da Sütçüler Çandır, Yazılı Kanyon, Adada Antik Kenti, Eğirdir ve Yalvaş Pisidia Antiocheia Antik Kenti'nde son bulmaktadır. Yaklaşık 450 km olan St. Paul Yolu, Türkiye'nin en uzun 2. yürüyüş yolu olup, yolun 300. km'si Isparta sınırlarında gerçekleştiriliyor.

Doğal Güzellikler: Isparta bünyesinde eşsiz doğal güzellikler barındıran bir şehir. Isparta geziniz sırasında bu güzellikleri keşfetmeden gezinizi bitirmeyin. Yazılı Kanyon, Kızıldağ Milli Parkı, Tota Yaylaları ve İçmeleri, Milas Mesire Yeri, Eğirdir Gölü, Kovada Gölü,Karacaören Baraj Gölü, Gölcük Krater Gölü ve Milli Parkı ve Lavanta Vadisi Isparta'da mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden.

Mağaralar: Isparta mağara turizmini en geliştiği illerimizden biri. İnönü Mağarası, Kuz Mağarası, Zindan Mağarası, Pınargözü Mağarası Isparta mağaraları arasında en çok gezilenlerden.

Davraz Kayak Merkezi: Her mevsim keyifli bir tatil imkanı sunan Isparta'da dilerseniz kış aylarında da güzel bir kış tatili yapabilirsiniz. Özellikle kış sporlarına ilginiz varsa Davraz Kayak Merkezi'ni görmenizi öneriyoruz.

14 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
14
Mimari çok ilginç
1

-

Yurt içinde ve dışında böyle bir kilise görmedim. Mimari çok ilginç. Sanki yalnız, tek başına kalmış bir insan gibi... Görsellere baktım içinin orijinaline ulaşamadım. Keşke içi hakkında bilgi verilebilse... Bakımsız kalmış. Umarım bir gün gereken bakım, önem ve değer verilir.

14
Görülmesi gereken bir doğa harikası
10

-

Isparta'nın en iyi doğal mekanlarından. Ayrıca Isparta'da gezilip görülmesi gereken bir doğa harikası.

14
Temiz hava, mangal, sohbet
9

-

Gölü değerlendirmen gerekiyordu, oteli değil, çok bir ekşını yok ama gidip temiz hava, mangal, sohbet fena gitmiyor

14
Pansiyondan memnun kalmadık
2

-

Akdeniz Pansiyon'da sakın kalmayın. Güler yüzlü gözüktüklerine bakmayın. Karyolaları çok eski ve rahatsız edici. Lavabo sonradan yapılmış, klozet en zayıf insan bile sığamaz, elektrik tesisatı kötü. Mutfakta çay kaynıyor ve ailecek gelmişiz çay içemedik. Burada kalacağınıza arabanızda kalın daha iyi.

14
Buz gibi suyu var
10

-

Özellikle yazın gidilecek çok güzel yer. Havası doğası ve serinliğiyle müthiş. Piknik alanları mevcut. Suyu direk içilebilir, buz gibi suyu var. Mağaranın içine girmek ayrı bir zevk. Akan suyuyla ve esen serin rüzgârıyla insana ayrı heyecan katıyor. Sadece istediğim şey dağa tırmanılan yolu biraz daha uygun şekle getirmeleri.

14
Lavanta Kokusunu içinize doya doya çekin
10

-

2016 yılında gitmek ve görmek nasip oldu. Yolunuz oralardan geçiyorsa muhakkak uğrayın. Hatta yolunuz geçmese bile güzergahınızı oradan geçirin. :) Lavanta kokusunu doya doya çekin içinize. Görsel şöleni kaçırmayın. En güzeli yöre halkının samimiyeti ve sıcaklığı. Her şey için teşekkür ederiz. Ufak bir not: Yol güzergahında yeteri kadar yönlendirici tabela yok.

14
Görülmesi gerekli sayılı yerlerden
10

-

Isparta'da değil, dünyada görülmesi gerekli sayılı yerlerden biri, hem tarihi hem doğal, Kral Yolu'nun güzergahı.

14
Serin zamanda gezmeye çalışın
10

-

Güzel bir antik kent, zaman ayırın, olabildiğince serin zamanda gezmeye çalışın, elinize su alın...

14
Tanıtımı yapılmalı
10

-

Lavanta Vadisi'nin tanıtımı yapılmalı, Isparta ekonomisine turist kazandırılmalıdır. Elektronik ortamlardaki sayfa ve gruplarda paylaşılmalı.

14
Harika bir manzara
8

-

Fotoğraf çekilmeli, harika Eğirdir manzarası.

14
Geçerken uğranmalı
6

-

Şehir içinde zaten (Eğirdir) geçerken uğrayabilir. İçeride küçük antik dükkânlar falan var.

14
İçeride yarasalar var
8

-

Harika bir yer. İçeride yarasalar var. Yüksek sarkık ve dikişler, içeride yukarıda akan hafif bir dere mağara içinde. Girişte verilen baretler kafa karıştırdı ama alın ve giyin kafanızı çarpmanız çok olası.

14
Adada Antik Kenti
10

-

Selam Habibe Hanım. Öncelikle Isparta'nın tanıtımı ve turistik yerleri hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz ama tabiki daha 2. gidişimiz. Bizlere gezebileceğimiz ve görebileceğimiz güzel ve nezih ortamda yemektir konaklama yapabileceğimiz yerler hakkında bilgi verirseniz teşekkür ederiz. Eğirdir Sütçüler'e gittim daha önce.

14
Kızıldağ Milli Parkı
10

-

Kızıldağ Milli Parkı'nın telefon numarasını bilen var mı?