Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Sivas mekan profili ve Sivas Nuri Demirağ Havalimanı hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

0.0puan

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Tanıtımı

1957 yılında NATO askeri amaçlı kullanılmak üzere sivil hava trafiğine katılan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 2.000.000 yolcu kapasiteli terminal binasıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

2002 yılında havalimanı kapatılmış olup; 2003 yılında tekrar açılmıştır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, yeni çalışmalar için zaman zaman kapatılarak daha geniş bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. İç ve dış hatlar terminal binası ortak kullanılmaktadır. Terminal alanı, 22.000 metrekarelik bir alana kurulmuş olup; dış hatlara ayrılan bölümü 1500 metrekaredir. Terminal binasında; 1 adet cafe-bar, 1 adet cafe-restoran, 3 adet araç kiralama ve 1 adet port clinic sağlık ünitesi bulunmaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehre 25 kilometre uzaklıkta olup; servis ve taksiyle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanı aynı zamanda 356 araç kapasiteli bir otoparka sahiptir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

Yazıbaşı Mh, 58000 Sivas Merkez/Sivas

  • Sivas

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler