En lezzetli Side yemekleri ve Side neyi meşhur

Side Neyi Meşhur

Ziyaretine gelenleri kendine hayran bırakan ve zamanda yolculuğa çıkaran Side, keşfedilmeyi bekleyen bir cennet adeta. Peki, Side'nin neyi meşhur?

Side Neyi Meşhur

Ziyaretine gelenleri kendine hayran bırakan ve zamanda yolculuğa çıkaran Side, keşfedilmeyi bekleyen bir cennet adeta. Peki, Side'nin neyi meşhur?

Side, Akdeniz'in yıl boyunca en çok yerli ve yabancı turist ağırlayan merkezi olan Antalya'nın Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Sahip olduğu tarihi geçmişi ve ev sahipliği yaptığı bu tarihi doku ile gelenleri zamanda bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Side'nin sadece keşfedilmesi gereken tarihi noktaları ve müzelerinin dışında, harika denizi, plajları, eğlence mekanları ve restoranları bulunmaktadır. Side'nin merkezinde tarihi dokunun hemen yanı başında birçok hediyelik eşya ve farklı ürünler satan dükkanları oldukça ünlüdür. Tüm dünya markalarından seçmelerin bulunduğu bu mağazalarda kendinizi kaybedebilirsiniz.

Çarşıdan sahile doğru indiğinizde sizi dünya mutfaklarından ve Türk yemeklerinden seçme lezzetlerin yer aldığı restoranlar karşılar. Akdeniz mutfağından esintiler taşıyan restoranlar da oldukça revaçtadır. Zeytinyağlılar, sebze yemekleri, salatalar ve ot kavurmaları ile deniz ürünlerinden oluşan özel lezzetlerin servis edildiği bu restoranları mutlaka keşfetmelisiniz. Side'nin en ünlü yemeklerini sorarsanız da; sac kavurması, arapaşı çorbası, sebzeli kebap, patlıcan reçeli, turunç teçeli, laba, hibeş gibi farklı lezzetleri sıralayabiliriz. Tost, gözleme, börek gibi aperatiflerin yer aldığı noktalarla fast food restoranlarını, ev yemekleri yapan yerleri, pide ve kebapçıları bir arada bulabilirsiniz.

Side, gece hayatı ile de oldukça dikkat çekmektedir. Tarihi beldenin merkezinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz, sevdiklerinizle bir şey yudumlayabileceğiniz birçok mekan hizmet vermektedir. Bu mekanlar arasında gece kulüpleri kadar daha hafif müzikleri ile dikkat çeken publar ve kafeler de hizmet vermektedir.

Side, bütün gün harika bir güneşin tadını çıkarabileceğiniz plajlara da ev sahipliği yapmaktadır. Özel plaj alanlarının yanı sıra ücretsiz plaj alanları da vardır. Dilerseniz doğal güzellikleri ile ünlü noktalarda doğa ile iç içe de vakit geçirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın