Seferihisar Gezilecek Yerler

İzmir'in şirin ve yavaş ilçesi Seferihisar, tatilcilere tüm sıkıntılarından uzak, huzurlu bir tatil sunuyor...Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Seferihisar Gezilecek Yerler

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Seferihisar Gezilecek Yerler

İzmir'in şirin ve yavaş ilçesi Seferihisar, tatilcilere tüm sıkıntılarından uzak, huzurlu bir tatil sunuyor...

Son yıllarda İzmir'in adı sıkça duyulmaya başlanan ilçesi Seferihisar, kalablıktan uzak, sakin bir tatil yapmak isteyenleri huzurlu ortamıyla cezbediyor. Eşsiz güzellikteki plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ile de Seferihsar'da renkli bir tatil yapmanız mümkün.

Seferihisar'da gezilecek yerleri merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Seferihisar'da gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz ilk yerler elbette eşsiz güzellikteki tertemiz plajlar. Akkum Plajı ve Ekmeksiz Plajı ise bu plajların en gözdeleri. Masmavi suların pırıl pırıl kumlara değdiği bu plajlarda mutluluk dolacaksınız.

İzmir Seferihisar'da bulunan Teos Antik Kenti gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer. Sığacık iskelesi civarında bulunan antik kent ilk çağdan günümüze ulaşmayı başarmıştır. Antik kentte bulunan Dionysos Tapınağı'ı ise buradaki en önemli yapılardan. Eski kent merkezinin kuzeyine doğru düşen ve Kabakır Tepesi üzerinde yer alan Akropolis'in ise M.Ö. 4. ve 5. yüzyıllara ait olduğu düşünülmektedir.

Seferihsar'da bulunan bir diğer antik kent ise Lebedos'dur. 12 İyon kentinden biri olan Lebedos, Ürkmez beldesinde yer alıyor.

Tarihi eserlerin bolca bulunduğu Seferihisar, adeta bir rehber eşliğinde gezilecek kadar geniş bir alana yayılmıştır. Arkeolojik açıdan araştırılması gereken bölgelerimiz arasındadır.

Seferihisar'a 17 km uzaklıkta bulunan Karakoç Kaplıcaları da bu bölgede gezip görebileceğiniz yerler arasında.

Seferihisar'a çok yakın konumda yer alan Sığacık'ı da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Özellikle Sığacık Kalesi, Ekmeksiz Piknik ve Dinlenme Alanı, Asırlık Ağaç da görmenizi önerdiğimiz yerlerden.

Seferihisar gezilecek yer tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Teos Antik Kent
Teos Antik Kent

-

Kalplerimizi yerinden oynatacak

Kalplerimizi yerinden oynatacak yere uzaklardan selam olsun. Belki bir gün…

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Ekmeksiz Plajı
Ekmeksiz Plajı

-

Sahili bakımsız

Sığacık, Ekmeksiz Plajı'na yıllar sonra tekrar gitmiş oldum. Sahili bakımsız idi. WC ve temiz değildi. Bence biraz daha özen gösterilmeli. Seferhisar'a hiç yakışmıyor. Ücret az ise biraz daha artırılabilir. Yine de ailecek iyi bir gün geçirdik. Teşekkürler.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)