Saray Koleksiyonları Müzesi

  • İstanbul / Beşiktaş

Saray Koleksiyonları Müzesi

Tarihi Beşiktaş ilçesinin gezilecek yerleri arasındaki Saray Koleksiyonları Müzesi, zengin eserleriyle müze severleri güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

Hafta sonları dostlarınızla gidebileceğiniz müze, 18. Yüzyıl Osmanlı saraylarında bulunan ve gündelik yaşamda kullanılmış olan objeler sergilenmektedir. Müzede sadece Dolmabahçe Sarayı'nın eşyaları değil; Aynalıkavak Kasrı, Küçüksu Kasrı, Ihlamur Kasrı, Beylerbeyi Sarayı ve Yıldız Sarayı'ndaki eşyalarda sergilenmektedir.

Şehzadeler, padişahlar ve prensesler tarafından kullanılan; oyuncaklar, kıyafetler, el işleri, yazı takımları, ilaç sandıkları, dişçi ünitesi, gümüş tıraş takımları, porselen, gümüş ve kristal yemek takımları, yağlı boya tabloları, saatler, aydınlatma araçları ve daha birçok tarihi parça, Saray Koleksiyonları Müzesi'nde ziyaretçilerini beklemektedir.

Beşiktaş'ın Dolmabahçe semtinde bulunan Saray Koleksiyonları Müzesi'ne mutlaka zaman ayırmanızı öneririz. Beşiktaş'ın gezilecek yerleri arasındaki; Dolmabahçe Camii, Aşiyan Müzesi, Ortaköy Camii, Etz Ahayim Sinagogu ve Yıldız Korusu listenize dahil olması gereken noktalardan sadece birkaçıdır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın