Eski İstanbul Semtleri: Beşiktaş

Yorum Yok

Rota Önerileri Alper Kaya

Eski İstanbul Semtleri: Beşiktaş
İstanbul'un merkezi ilçelerinden birisi olan Beşiktaş; stadyumundan çarşısına, vapur iskelesinden sahile nazır kafelerine kadar hemen hemen bütün İstanbulluların mutlaka en az bir kez gördüğü, vakit geçirdiği, eğlendiği ve gezdiği bir destinasyon. Bu yazımızda ise, Beşiktaş'ın doğrudan merkezine uzanmak yerine oldukça sükseli semtlerinden bazı keşif önerilerini sizinle paylaşacağız. Hazırsanız, başlıyoruz!

Abbasağa

Eski İstanbul Semtleri: BeşiktaşAbbasağa denilince, Abbasağa Parkı akla gelir. Eski İstanbul fotoğraflarında dahi iç çekerek bakabileceğimiz güzelliğe sahip, yemyeşil bir alanda kurulu Abbasağa Parkı; göğe kadar uzanan ağaçlar arasında temiz havayı içinize soluyarak vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir destinasyon.

Akatlar

Beşiktaş'ın en merkezi semtlerinden birisi olan Akatlar'da, pandemi sonrasında yeniden hareketlenmeye başlayan kültür ve sanat etkinlikleri namına, Akatlar Kültür Merkezi'ni ziyaret edebilir, ziyaretiniz sırasında açık olan sergileri inceleyebilirsiniz. Vaktiniz varsa, bir tiyatro oyunu da iyi gelir!

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1597 TL

En Uygun Fiyata Git

Arnavutköy

Eski İstanbul Semtleri: Beşiktaşİstanbul'un en havalı semtlerinden birisi kabul edilebilecek Arnavutköy'de, elbette ki hareketli akşamları ve bilhassa cuma günleri ofislerinden eğlenceye doğrudan geçiş yapan iş dünyası habitatını görmek gerek ama eğer gündüz vakti semte yolunuz düşmüşse de çok dezavantajlı sayılmazsınız: Birbirinden güzel, renkli ve harikulade mimariye sahip yapılarını inceleyerek, Boğaz havası eşliğinde tarihi köşklerle dolu bir semti adımlayabilirsiniz.

Bebek

Eski İstanbul Semtleri: BeşiktaşSosyetik ve şirin olarak nitelendirilebilecek, denizle neredeyse iç içe bir semt olan Bebek'te; sırf açık havada denize paralel yürümek bile başlı başına bir aktivite sayılır. Ancak yazımızın ruhunu bozmamak adına size bir tavsiyemiz var. Bebek'i biraz geride bıraktığınızda karşınıza çıkacak olan Aşiyan Müzesi'ni ziyaret edin. Eski İstanbul ruhunu derinden hissedeceksiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Etiler

Bir semtin nesinin meşhur olduğunu düşündüğünüzde, Türkiye'nin en eski AVM'si aklınıza geliyorsa; alışverişten kaçamazsınız. Etiler'e yolunuz düştüyse, 1993 yılında inşa edilen ve 250'ye yakın mağazaya ev sahipliği yapan Akmerkez'de bir tur atabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

494 TL

En Uygun Fiyata Git

Gayrettepe

Eski İstanbul Semtleri: BeşiktaşAğırlıklı olarak iş merkezlerinin bulunduğu bir semt olan Gayrettepe'de, yapabileceğiniz pek de bir şey yok. Ama metro güzergâhının kalbi niteliğinde olmasından ötürü İstanbul'un geri kalan ilçelerinde bir keşif rotası çıkarma açısından sizin için bir başlangıç noktası görevi görecektir.

Levazım

Türkiye'deki ilk site yerleşimlerinden birisine sahip olmasından ve semt olarak en eski dönemlerinde askeri lojmanlarla bezeli olmasından ötürü ağırlıklı olarak ev ve sitelerden oluşan Levazım'a yolunuz düştüğünde, hizmet vermeyi sürdüren yerel lokantaları deneyebilirsiniz.

Levent

Eski İstanbul Semtleri: BeşiktaşKalabalık trafiği ile bölgedeki iş çıkış yükünü tamamen yansıtabilen Levent'te yer alan Atlas AVM'nin içinde hizmete sunulan Balmumu Heykel Müzesi'ni ziyaret ederek döneminin önemli şahsiyetlerinin balmumu ile ölümsüzleşmiş heykellerine yakından bakabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1167 TL

En Uygun Fiyata Git

Ortaköy

Eski İstanbul Semtleri: BeşiktaşAcıktık mı biraz? O zaman Ortaköy'e gelmişken enfes boğaz manzarasına karşı lezzetli bir kumpir yiyebilir, sonrasında ikonik görüntüsüyle Ortaköy camiini sırtınıza alarak bir Ortaköy hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Türkali

1990'lar sonrası aldığı göçlerle günümüzde 15.000'e yakın nüfusu ağırlayan Türkali semtinde yapabileceğiniz en iyi eylem; semtin sınırları içinde yer alan Ihlamur Kasrı'nı görmek! Ihlamur Kasrı kadar güzel bir doğal alanın eşine benzerine zor rastlanır doğrusu.

Beşiktaş'ta Nerede Kalınır?

Eski İstanbul Semtleri: Beşiktaşİstanbul'un en kalabalık ve aynı zamanda en dinamik olan ilçesi Beşiktaş'ta yapılacak çok fazla aktivite mevcut. İster maç için isterse farklı saiklerle bir seyahat planlıyorsanız her şeyden önce nerede kalacağınızı da iyi seçmeniz gerekir. Bunun için hazırlanmış Beşiktaş Merkez Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz!

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)