Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi - Görsel 1
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi - Görsel 2
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi - Görsel 3
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi - Görsel 4

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

+ 6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hakkında

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 2006 yılında Rize ili merkezine bağlı olarak kurulmuş olan devlet üniversitesidir. İlk olarak Rize Üniversitesi adıyla kurulmuş olan okul, 2012 yılında yayınlanan bir kanunla yeni ismine kavuşmuş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adını almıştır.

Üniversitenin temelleri 1976 tarihinde MEB’ e bağlı olarak kurulan ve daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’ ne bağlanan Rize Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 1992 yılından bu yana bünyesine kattığı fakülteler ile yoluna devam etmiş ve 2006 yılında tam anlamıyla üniversite olmuştur.

Kurum ismini ise Türk siyasetçi, Türkiye’ nin 12. Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Rize’ li olan Recep Tayyip Erdoğan’ dan almıştır. ‘’ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite’ ’ sloganıyla yola çıkan Recep Tayyip Erdoğan Üniversite’ si, kısa zamanda akademik başarı ise adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde; 14 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul ve 6 meslek yüksekokulu, 16 araştırma-uygulama merkezi bulunurken bu birimlerde 1133 öğretim elemanı, 19000 öğrenciye eğitim vermektedir. Aynı zamanda üniversite bünyesinde bulunan Eğitim Araştırma Hastanesi, 530 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Rize şehir merkezine 3 km, Rize Otogarı’ na 2, 2 km mesafede bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?