Polonezköy Tabiat Parkı

  • İstanbul / Beykoz / Polonezköy
10puan

Polonezköy Tabiat Parkı

İstanbul'un nefes alanlarından biri olan Polonezköy, Beykoz ilçesinde yer alan bir Polonyalı köyüdür. Burada yaşayan halk 1775 yılında ülkelerinin işgal edilmesi ile Polonya'dan göç eden göçmenlerdir. Farklı bir kültüre ev sahipliği yapan bölgede Polonezköy Tabiat Parkı ise İstanbullular'ın hafta sonu kaçamakları için en sık tercih ettiği yerleri başında gelmektedir. Özellikle metropol yaşamından ve karmaşasından bunalanlar tabiat parkında pek çok aktiviteye olanak bulabilmektedir.

Polonezköy Tabiat Parkı'nın içerisinde bir adet Sülün – Keklik Üretim Çiftliği'nin yanı sıra Geyik – Karaca Üretim Çiftliği bulunmaktadır. Park çok sayıda bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Milli parkta bulunan hayvanlar arasında; yaban domuzu, baykuş, keklik, kızıl geyik, karaca, tilki, sincap, saka, karatavuk, çakal ve sülün yer almaktadır. Burada bulunan bitki türleri arasında ise; kestane, gürgen, çam, kayın, ıhlamur, meşe ve ıhlamur sayılabilmektedir.

Şehir yaşamından uzaklaşmak isteyen ziyaretçiler ister hafta sonu ister hafta içi Polonezköy Tabiat Parkı'nda kuş cıvıltıları içinde sakin bir gün geçirebilir, bisiklet ya da yürüyüş parkurlarının keyfini çıkarabilir, Polonezköy'ün meşhur kahvaltıcılarında muhteşem lezzetlerin tadını çıkarabilirler.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Polonezköy Tabiat Parkı
Polonezköy Tabiat Parkı
Beykoz / İstanbul
Türkiye
polonezkoy tabiat parki

-

Böyle bir yer edebi metinlerle anlatılmalı, kısır ve yavan bir anlatım...

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)